krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Stefcio - pluszak w barwach kieleckiej „Społem" PSS
"Społem" PSS Kielce w oryginalny sposób włączyła się w nurt "pluszakowy".
aaa
Jubileuszowa gala Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem" w Białymstoku
To była wspaniała podróż po 120-letniej historii. Taki jubileusz zdarza się tylko raz, stąd rozmach i wyjątkowe atrakcje.
aaa
Jubileusz 45-lecia „Społem" Spółdzielczych Domów Handlowych „CENTRAL" w Łodzi
Uroczyste obchody w formie pikniku oraz miasteczko zdrowia – „Central na zdrowie"...
aaa
Uroczyste otwarcie Centralnego Baru Mlecznego kieleckiej „Społem" PSS
W uroczystości wzięli udział szczypiorniści AZS UJK Kielce, z którym „Społem" podpisało umowę sponsorską na sezon 2017/2018.
Copyright by KZRSS "Społem"

Współpraca „Społem" WSS Śródmieście organizacjami pożytku publicznego

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2017 Opublikowano: środa, 01, marzec 2017

W ramach współpracy z organizacjami pożytku publicznego „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście udostępnia m.in. miejsce pod skarbony na datki od klientów. W minionym roku skorzystały z tego rodzaju pomocy fundacje z Warszawy, Bielska-Białej, Rumii i Tychów.

Inną formą udzielanego wsparcia jest zbiórka artykułów o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, przeprowadzana przez wolontariuszy Żoliborskiego Stowarzyszenia „Dom-Rodzina-Człowiek" lub postawienie regału na wymienione produkty w Hali Mirowskiej, w ramach trwającej od kilku lat inicjatywy Fundacji Polskiego Handlu, zbiórek dla świetlic dziecięcych Stowarzyszenia „Karan". Wymienionemu Żoliborskiemu Stowarzyszeniu śródmiejska „Społem" WSS dostarcza zebrane od klientów nakrętki. Uzyskane za nie środki organizacja przeznacza na zakup m.in. sprzętu rehabilitacyjnego. Rzeczy używane, pozyskane w ramach przeprowadzanych zbiórek wśród pracowników i kontrahentów, również trafiają do jego dyspozycji.
Jeszcze inną formą pomocy jest zbieranie z korespondencji przychodzącej do spółdzielni znaczków pocztowych z przeznaczeniem dla filatelistów uiszczających za nie środki na misyjną działalność Pallotyńskiej Fundacji „Salvatti".
W 2017 roku do grona organizacji non-profit dołączyła Fundacja „Czerwone Noski
– Klaun w Szpitalu", w nieco odmiennej niż w dotychczasowej konwencji. „Czerwone Noski" zapoczątkowane w Austrii uprawiają śmiechem terapię w środowisku szpitalnym. Fundacja działa w jedenastu krajach, nie tylko w Europie, ale również w Nowej Zelandii czy Palestynie. Polskie „Czerwone Noski" powstały w 2012 roku. Zespół wyjątkowych artystów niesie uśmiech dzieciom w szpitalach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych klownów. Swoim dowcipem i uśmiechem osoby te pomagają małym pacjentom przetrwać niekiedy długotrwały pobyt w szpitalu.
Od stycznia br. w SDH „Hala Mirowska", w ustalonych terminach, przedstawiciele Fundacji opowiadają zainteresowanym klientom o zasadach prowadzonej działalności i istniejących potrzebach. Nie zbierają funduszy, ale z chętnymi do współpracy podpisują formularze członkowskie.