krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

W 2013 roku „Społem" WSS Śródmieście udzieliła pomocy 25. organizacjom

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2014 Opublikowano: wtorek, 04, luty 2014

Jedną z zasad protoplasty spółdzielczości, angielskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwych Pionierów, powołanego w Rochdale w Anglii w 1844 roku, była troska o lokalną społeczność. Hołdując tej zasadzie, „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście pomaga organizacjom o zróżnicowanym profilu, udzielając im różnorodnej pomocy.

W 2013 roku ze strony śródmiejskiej „Społem" WSS pomoc otrzymało 25 organizacji.
Większość z nich, to organizacje, mające swoje siedziby w Warszawie, czy w innych rejonach Polski, ale jest też taka organizacja, która działa w odległych zakątkach globu ziemskiego. Jest nią Pallotyńska Fundacja Misyjna „Salvatti", obchodząca w tym roku pięciolecie istnienia. Fundacja działa na rzecz dzieci w Kolumbii, w Rwandzie i na Ukrainie, wspierając lub inicjując powstawanie domów dziecka, walcząc z analfabetyzmem poprzez wydawanie m.in. czasopisma dla dzieci. Fundacja zbiera środki wszystkimi możliwymi sposobami, organizując np. aukcje batików, tj. afrykańskich obrazów malowanych woskiem na płótnie, a następnie barwionych, z 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, z odsprzedaży stemplowanych znaczków pocztowych, czy używanych aparatów komórkowych. Część środków pozyskiwana jest przez wolontariuszy, pomagających pakować klientom zakupy w SDH „Hala Mirowska" i SDH „Sezam", należących do „Społem" WSS Śródmieście.
Z okazji obchodów 5-lecia istnienia Fundacji „Salvatti", w dniu 29 stycznia br. w Buisness Centre Club w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wziął udział m.in. Robert Gwiazdowski, z Centrum im. Adama Smitha, który omówił ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Goście mogli zapoznać się z działalnością Fundacji, posłuchać afrykańskich baśni, uczestniczyć w aukcji batików, prowadzonej przez Cezarego Żaka oraz mogli wesprzeć Fundację, kupując afrykańskie upominki. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele śródmiejskiej „Społem" WSS.