krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście i MAH „Społem" kontynuują akcję „Właściwe odżywianie pomaga w nauce"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2014 Opublikowano: piątek, 21, luty 2014

Od początku 2014 r., w ramach kontynuowania akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce", zrealizowane już zostały przez „Społem" Warszawską Spółdzielnię Spożywców Śródmieście i Mazowiecką Agencję Handlową „Społem", zaplanowane na I kwartał br., kolejne spotkania z przedszkolakami.

W planach ujęte zostały cztery placówki w Śródmieściu Warszawy. Były nimi: Przedszkole nr 38 przy Placu Bankowym 3/5, Przedszkole nr 14 przy ul. Senatorskiej 24 – dwukrotnie, Przedszkole nr122 przy ul. Solec 37 i Przedszkole nr 12 przy ul. Niskiej 9.
Razem w prezentacjach udział wzięło 166 przedszkolaków w wieku 3-5 lat wraz z pedagogami. W przedszkolu przy ul. Solec 37 wzięły udział również panie przygotowujące dzieciom posiłki. Scenariusz spotkania we wszystkich placówkach był podobny i obejmował: dostosowaną do wieku uczestników prezentację produktów ważnych dla prawidłowego rozwoju – prowadzoną przez dietetyczkę, filmik JBB o przygodach Michałka w tęczowej krainie Tęczusia, konkurs, piramidę zdrowego żywienia uzupełnianą przez dzieci piktogramami, pytania i odpowiedzi przedszkolaków oraz drobne upominki i pożegnanie.
Partnerzy handlowi, biorący udział w akcji, dostarczyli swoje produkty do degustacji: „Bakoma" – serki „Bakuś", posiadające Formułę Zrównoważonego Rozwoju, która zawiera wapń, witaminę D oraz kwas tłuszczowy omega-3, „Maspex" Wadowice – musy „Kubuś" bez dodatku cukru, z wysoką zawartością błonnika i bez konserwantów, Cukiernia „Raj Plus" – ciasteczka „Fitnusie" z ziarnami, ZPM „JBB" – odtłuszczone parówki z mięsa wieprzowego, Młyny w Stoisławiu – kasze i płatki, „Garmond Press" – dziecięce wydawnictwa, Gospodarstwo Sadownicze B. W. Musiałowscy oraz Andrzej Smulski Handel Obwoźny – warzywa i owoce.
Akcją „Właściwe odżywianie pomaga w nauce", zapoczątkowaną w czwartym kwartale 2012 r., objętych zostało 17 placówek oświatowo-wychowawczych w Warszawie, z terenu dzielnic: Śródmieście, Żoliborz, Praga Północ i Bemowo.