krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Wywiad Prezesa Zarządu „Społem" PSS w Słupsku dla „Głosu Pomorza"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2014 Opublikowano: wtorek, 25, luty 2014

W „Głosie Pomorza" z dnia 26 lutego br. został opublikowany krótki wywiad z Eugenią Rębacz, prezesem Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Słupsku, kandydatką w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza".

Oto treść tego wywiadu.
– PSS „Społem" to spore przedsiębiorstwo.
– Owszem, zarządzamy Galerią „Podkowa", 12 sklepami spożywczymi w Słupsku, targowiskiem przy ul. Wolności, mamy dwa bary – „Poranek" i „Koziołek Matołek" i zakład ciastkarsko-piekarniczy.
– A pani nad tym sprawuje pieczę...
– Na szczęście znam ten zakład od podszewki. Wcześniej byłam księgową i to doświadczenie mi pomaga.
– Za to konkurencję macie sporą.
– Owszem, galerie handlowe i dyskonty są dla nas dużą konkurencją. Dziś galerie przyciągają klientów nie tylko sklepami, ale i imprezami. Dyskonty zaś niskimi cenami. Jednak my staramy się za tym nadążać – w Galerii „Podkowa" też organizujemy cykliczne akcje i imprezy, a w naszych sklepach proponujemy karty stałego klienta upoważniające do zniżek, wydajemy gazetki, a przy współpracy z Krajowym Związkiem Spółdzielni Spożywców wprowadzamy markę własną „Społem". Staramy się uświadomić klientom, że my mamy polski kapitał, że to, co wypracowujemy, zostawiamy u nas. To jednak trudne w czasach, gdy ludzie zwracają raczej uwagę na to, gdzie można kupić najtaniej.
– Zarządza pani nie tylko obiektami, ale i ludźmi.
– Tak, zatrudniamy 130 osób. Jednak zarządzając firmą, muszę mieć na myśli też dobro najemców. Ciąży na mnie odpowiedzialność za nich, za pracowników oraz za ich rodziny.
– Zabiera pani pracę do domu?
– Zabieram komputer, a na nim pracuję i po godzinach. Dzisiaj to konieczność.
– A jak pani po pracy odpoczywa?
– Lubię sport. Kiedyś nawet uprawiałam siatkówkę. Relaksuję się, spacerując brzegiem morza i uwielbiam górskie wędrówki. No i rower. Przejechałam nim Szwajcarię Kaszubską i okolice Bornego Sulinowa.