krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Wywiad Prezesa Zarządu „Społem" PSS w Słupsku dla „Głosu Pomorza"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2014 Opublikowano: wtorek, 25, luty 2014

W „Głosie Pomorza" z dnia 26 lutego br. został opublikowany krótki wywiad z Eugenią Rębacz, prezesem Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Słupsku, kandydatką w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza".

Oto treść tego wywiadu.
– PSS „Społem" to spore przedsiębiorstwo.
– Owszem, zarządzamy Galerią „Podkowa", 12 sklepami spożywczymi w Słupsku, targowiskiem przy ul. Wolności, mamy dwa bary – „Poranek" i „Koziołek Matołek" i zakład ciastkarsko-piekarniczy.
– A pani nad tym sprawuje pieczę...
– Na szczęście znam ten zakład od podszewki. Wcześniej byłam księgową i to doświadczenie mi pomaga.
– Za to konkurencję macie sporą.
– Owszem, galerie handlowe i dyskonty są dla nas dużą konkurencją. Dziś galerie przyciągają klientów nie tylko sklepami, ale i imprezami. Dyskonty zaś niskimi cenami. Jednak my staramy się za tym nadążać – w Galerii „Podkowa" też organizujemy cykliczne akcje i imprezy, a w naszych sklepach proponujemy karty stałego klienta upoważniające do zniżek, wydajemy gazetki, a przy współpracy z Krajowym Związkiem Spółdzielni Spożywców wprowadzamy markę własną „Społem". Staramy się uświadomić klientom, że my mamy polski kapitał, że to, co wypracowujemy, zostawiamy u nas. To jednak trudne w czasach, gdy ludzie zwracają raczej uwagę na to, gdzie można kupić najtaniej.
– Zarządza pani nie tylko obiektami, ale i ludźmi.
– Tak, zatrudniamy 130 osób. Jednak zarządzając firmą, muszę mieć na myśli też dobro najemców. Ciąży na mnie odpowiedzialność za nich, za pracowników oraz za ich rodziny.
– Zabiera pani pracę do domu?
– Zabieram komputer, a na nim pracuję i po godzinach. Dzisiaj to konieczność.
– A jak pani po pracy odpoczywa?
– Lubię sport. Kiedyś nawet uprawiałam siatkówkę. Relaksuję się, spacerując brzegiem morza i uwielbiam górskie wędrówki. No i rower. Przejechałam nim Szwajcarię Kaszubską i okolice Bornego Sulinowa.