krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Przez ślimaczącą się przebudowę rynku, PSS „Społem" w Katowicach ponosi straty

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2014 Opublikowano: czwartek, 27, luty 2014

Pwszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem" w Katowicach obliczyła, że przez ślimaczącą się przebudowę katowickiego rynku, obroty stojących przy nim SDH „Zenit" i SDH „Skarbek", należących do spółdzielni, spadły już o kilka milionów złotych.

W reakcji na zaprezentowaną kilka miesięcy temu ostateczną wersję przebudowy katowickiego rynku, Wacław Słaby – prezes Zarządu PSS „Społem" w Katowicach, w piśmie do Piotra Uszoka – prezydenta Katowic, zwrócił uwagę, że ze względu na prace przy rynku od dwóch lat dostęp do SDH „Zenit" i stojącego nieopodal SDH „Skarbek" jest bardzo utrudniony. Zapowiedział, że zażąda zrekompensowania strat.
– Będziemy dochodzić wszelkimi dostępnymi środkami możliwości wykonywania swych uprawnień i prawidłowego funkcjonowania „Zenitu" na równych zasadach z innymi obiektami w rejonie rynku – napisał do Piotra Uszoka – prezydenta Katowic, prezes Wacław Słaby.
Prezesa najbardziej jednak niepokoją ostateczne plany urządzenia rynku. Dlatego wprost napisał do prezydenta Katowic, że nie zgadza się na realizacje tego projektu. Z planów Urzędu Miasta wynika bowiem, że pomiędzy podwyższoną nieco płytą rynku (pojawią się na niej m.in. ławki i donice z roślinami) a „Zenitem", oprócz już położonego torowiska tramwajowego, stanie także 11 pawilonów. Dwa z nich to stacje transformatorowe, a jeden to lokal gastronomiczny. W pozostałych mają działać kwiaciarnie i punkty handlowe.
W rozmowie z redaktorem Przemysławem Jedleckim z „Gazety Wyborczej Katowice" prezes Wacław Słaby powiedział na ten temat m.in.: „ – We wcześniejszych projektach pawilony stały prostopadle do „Zenitu". Tu są wzdłuż torowiska, w dodatku tyłem do „Zenitu". Powstanie ściana, która praktycznie zasłoni od strony rynku parter, który dopiero co wyremontowaliśmy". Zwrócił też uwagę, że za sprawą zastosowania tego rozwiązania między „Zenitem" a rynkiem powstanie „tunel" dla tramwajów. „ – Usłyszałem, że tylne ściany tych pawilonów mają być „zielone", bo z roślinnością. Dla nas to jednak żadne rozwiązanie. Rynek zostanie zamknięty" – powiedział prezes Wacław Słaby.
Urzędnicy miejscy, z którymi korespondował prezes Wacław Słaby, obstają jednak przy swoim. Wiceprezydent miasta Marcin Krupa napisał, że „wszelkie opracowania podlegały ocenie społecznej, bezpośrednim konsultacjom z mieszkańcami i cieszyły się zainteresowaniem". Dodał, że koncepcja tej części rynku (nazywana placem Kwiatowym) będzie realizowana właśnie w takiej postaci jak w zaprezentowanym projekcie. Urzędnicy twierdzą też, że taka przemiana rynku nie będzie ograniczać dostępu do „Zenitu".
Prezes Wacław Słaby jest innego zdania i poprosił o pomoc radnych.