krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Otwarcie wystawy jubileuszowej z okazji 150-lecia polskiej spółdzielczości spożywców w Muzeum Historii Spółdzielczości w Warszawie.
aaa
Supermarket „Batory" należący do PSS „Społem" w Hajnówce wyróżniony
W trakcie IV Kongresu Mięsnego rozstrzygnięto plebiscyt na najlepsze stoiska mięsno-wędliniarskie...
aaa
Złożenie kwiatów na Cmentarzu Powązkowskim - 150 urodziny prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
aaa
„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Rzeszowie laureatem konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom
Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy...
Copyright by KZRSS "Społem"

Otwarcie wystawy w cepeliowskiej Galerii RONDO

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2018 Opublikowano: poniedziałek, 07, maj 2018

W ramach współpracy „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście z Fundacją Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 105 (gdzie dwa lata temu „Społem" założyło Spółdzielnię Uczniowską „Pychotka" ), co pewien czas podejmowane są trójstronne przedsięwzięcia.

Jednym z ostatnich było otwarcie w kwietniu wystawy prac uczniów i absolwentów tej placówki w cepeliowskiej Galerii RONDO przy ul. Marszałkowskiej. W ZSS większość czasu poświęca się zajęciom artystycznym, są one bowiem nie tylko formą przywracania niepełnosprawnym (również intelektualnie) możliwości pełnej sprawności czy wspomaganiem wszechstronnego rozwoju osobowości, ale też przyjemnością i możliwością swobodnego wypowiadania się poprzez tworzenie. Prace prezentowane w Galerii to obrazy, ozdoby z filcu, prace na bazie drewna, kompozycje sztucznych kwiatów, prace wykonane techniką decoupage, wyroby ceramiczne i papieroplastyka, wszystkie powstały podczas zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Dyrekcja ZSS zadbała o to, aby w miarę możliwości wystawę odwiedziło jak najszersze grono szkolnej społeczności.