krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Impreza „Rodzinna sobota w Sezamie"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: środa, 26, listopad 2014

Po zamknięciu, należącego do „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, SDH „Sezam" u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej „Sezam" został przeniesiony do Miasteczka Wilanów do budynku na osiedlu „Pod Koroną" u zbiegu Alei Rzeczypospolitej i Osi Królewskiej, gdzie w dniu 30 sierpnia br. rozpoczął swoją działalność handlową.

W dniu 15 listopada br. Burmistrz Dzielnicy Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Spółdzielnia Inwestycji Mieszkaniowych „Ursynów" oraz „Społem" WSS Śródmieście wraz z partnerami handlowymi zaprosili dzieci z rodzicami do „Sezamu" na osiedlu „Pod Koroną" na „Rodzinną sobotę w Sezamie".
Podczas „Rodzinnej soboty w Sezamie" dzieci obejrzały przedstawienie „Podróż za horyzont" i animacje artystyczne grupy „Mimello". Atrakcją była możliwość wykonania własnoręcznie przytulanki. Można też było mieć profesjonalnie pomalowaną buzię.
Do powyższych atrakcji przygotowanych przez Centrum Kultury Wilanów należy dodać te przygotowane przez śródmiejską „Społem" WSS, tj. mini warsztaty kurpiowskiej sztuki ludowej. Instruktażu robienia kwiatków z bibuły, lepienia zwierzątek z ciasta i wycinania kolorowych serwetek udzielały twórczynie ludowe w regionalnych w strojach kurpiowskich.
Stroje te można było też obejrzeć na przygotowanej wystawie rysunków namalowanych przez uczniów z warszawskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących im. Zofii Galewskiej. Rysunki te powstały w ramach projektu realizowanego przez „Społem" WSS Śródmieście i Fundację „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło pn.: „Poznajemy dawne obyczaje".
W imprezie „Rodzinna sobota w Sezamie" partycypowali partnerzy handlowi „Społem" WSS Śródmieście, przygotowując dla jej uczestników m.in. słodycze, soki, ciasteczka i drożdżówki .