krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowy sklep spożywczo-przemysłowy „Społem" PSS w Olsztynie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: środa, 31, grudzień 2014

W olsztyńskiej dzielnicy Kortowo, w miasteczku akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, można już znowu robić zakupy w sklepie spożywczo-przemysłowym przy ul. Prawocheńskiego 11, należącym do „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Olsztynie.

Poprzedni sklep przy ul. Prawocheńskiego 11, gdzie mieściły się również kwiaciarnia i warzywniak, padł ofiarą większego projektu estetyzacji miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Parę lat temu władze uczelni zdecydowały się na wyburzenie kilku nieprzystających do współczesnych czasów obiektów. W ten sposób z krajobrazu miasteczka akademickiego usunięty został nie tylko blaszak olsztyńskiej „Społem" PSS, ale również m.in. słynne budki z zapiekankami.
Olsztyńska „Społem" PSS mogła swój obiekt handlowy postawić na nowo, jednak z zastrzeżeniem, że jego projekt ma być konsultowany z rektorem oraz komisją architektoniczną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, bowiem budynek ulokowany jest w najstarszym rejonie miasteczka, w którym obwiązują zasady postępowania regulowane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
W wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej – Olsztyn" z 10 grudnia br. Stanisław Tunkiewicz – prezes Zarządu „Społem" PSS w Olsztynie, powiedział: – Dzięki współpracy z władzami uniwersytetu budynek nie przypomina już zwykłej metalowej konstrukcji, lecz z zewnątrz w znacznej części pokrywają go okładziny klinkierowe z czerwonej cegły, nawiązujące do wyglądu starego Kortowa. – Wszystkie nasze obiekty dopasowujemy do wyglądu osiedli, na których powstają. Nie bazujemy na jednym projekcie. Ten w Kortowie był jednak wyjątkowy – podkreśla prezes Stanisław Tunkiewicz. – Uczelnia dopilnowała, żeby nasz sklep stał się wręcz ozdobą miasteczka akademickiego. Postawienie go kosztowało kilkaset tysięcy złotych więcej niż standardowego budynku z prefabrykatów – dodaje.
Prezes Stanisław Tunkiewicz dodaje, że sklep w Kortowie będzie niecodzienny nie tylko ze względu na wygląd. Będzie pierwszym w sieci, w którym będzie można zjeść coś na ciepło i napić się np. kawy. – Dostępne będą kanapki, ale na wyposażeniu jest także piec konwekcyjny, dzięki czemu w sprzedaży będą m.in. hot dogi czy pieczony kurczak – zdradza prezes.
Olsztyńska „Społem" PSS myśli już także o tym, aby w okresie wiosny i lata wystąpić do władz uczelni z prośbą o umożliwienie ustawienia kilku stolików. – Chcemy, aby studenci, ale i wykładowcy, w przerwach między zajęciami mogli zjeść i odpocząć w odpowiednich warunkach – mówi prezes Stanisław Tunkiewicz.
W dniu 9 grudnia br. przewodniczący Rady Nadzorczej Wojciech Bigoszewski wraz z członkami Zarządu „Społem" PSS w Olsztynie oraz gośćmi honorowymi m.in. rektorem UWM w Olsztynie prof. Ryszardem Góreckim, kanclerzem dr. inż. Aleksandrem Sochą oraz przewodniczącą Rady Osiedla Kortowo Jolantą From, dokonali oficjalnego otwarcia sklepu o powierzchni sprzedażowej wynoszącej 320,1 m².
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, sklep zaopatrzono w przestronne działy: cukierniczy z wyrobami produkcji własnej, mięsno - wędliniarski oraz warzywno – owocowy.
Liczba klientów, którzy odwiedzili sklep świadczy o tym, iż była to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. W dniu otwarcia w sklepie zarejestrowano aż 1.000 paragonów od godz. 12.00.
Tradycyjnie otwarciu sklepu towarzyszyły liczne promocje i degustacje. Dla 50 pierwszych klientów, którzy dokonali zakupów o wartości min. 50 zł, spółdzielnia przygotowała Karty Klienta „Społem" na przyszły rok.

Nowy sklep spożywczo-przemysłowy nie ma jeszcze charakterystycznej dla olsztyńskiej „Społem" PSS „kwiatowej" nazwy. Konkurs na nią, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy, zaplanowany jest na początek przyszłego roku.