krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
aaa
Spotkanie Noworoczne w „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
100. rocznica objęcia najwyższego urzędu w państwie przez Stanisława Wojciechowskiego
aaa
PSS w Ozorkowie otwiera nowy sklep
Nowe delikatesy działają od 7 grudnia 2022 r. przy ul. Starzyńskiego w Ozorkowie
Copyright by KZRSS "Społem"

WSP „Społem" w Kielcach w czołówce „Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy za rok 2014"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2016 Opublikowano: piątek, 22, styczeń 2016

Zarząd Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy w Warszawie w dniu 24 listopada 2015 roku ogłosił wyniki „Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy za rok 2014". W rankingu udział wzięło 41 spółdzielni. Drugie miejsce w rankingu, z liczbą 166 punktów, zajęła Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Kielcach. Na pierwszym miejscu rankingu, z liczbą 170 punktów, znalazła się Spółdzielnia Pracy „Muszynianka" w Krynicy-Zdroju.

Spółdzielnie pracy, które biorą udział w badaniu ankietowym, oceniane są w oparciu o kryteria ekonomiczne, takie jak: rentowność, wydajność pracy i produktywność majątku oraz kryteria społeczne takie jak: średnia płaca i wysokość funduszy socjalnych.
Głównym celem rankingu jest ustalenie społecznych i ekonomicznych efektów działalności spółdzielni pracy w Polsce. Ważnym aspektem jest również wyłonienie i promowanie najbardziej efektywnych jednostek.
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Kielcach to firma o ponad 90-letnim doświadczeniu w branży spożywczej. Kluczowymi wyrobami spółdzielni są: „Majonez Kielecki" i „Musztarda Kielecka delikatesowa stołowa". Spółdzielnia osiągnęła drugie miejsce w produkcji majonezu w Polsce oraz wysoką pozycję pośród krajowych wytwórców musztardy.
W 2010 roku marka „Majonez Kielecki" została uznana, według rankingu „Rzeczpospolitej", jednym z najbardziej wartościowych polskich znaków towarowych.
Ważnym elementem strategii rozwoju WSP „Społem" w Kielcach jest działalność w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Spółdzielnia w swoich działaniach stara się uwzględniać potrzeby lokalnych społeczności – dbać o środowisko naturalne, wspomagać przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i sportowym oraz wspierać najmłodszych potrzebujących.
WSP „Społem" w Kielcach jest istotnym elementem w lokalnej społeczności Kielc, a także jedną z wizytówek całego regionu świętokrzyskiego.