krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Konferencja „Zmiany w polskim handlu"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2016 Opublikowano: piątek, 18, marzec 2016

W dniu 8 marca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zmiany w polskim handlu", sponsorowana między innymi przez Krajową Platformę „Społem". Organizatorami konferencji byli: Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność" oraz organizacje pracodawców w Polsce. Głównym tematem konferencji było m.in. wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę.

Część I konferencji, pod hasłem: „Niedziela dobrem publicznym – chrońmy ją ustawowo", prowadził dr Mateusz Warchał.
W części tej wygłoszono następujące referaty:
– prof. Józefa Hrynkiewicz: Dlaczego wolne niedziele?
– dr Katarzyna Orlak: Praca w niedziele a zdrowie pracowników.
– Joanna Cabaj: Niedziela w galerii handlowej.
– Iwona Handke: Niedziela w magazynie.
– Katarzyna Machalica: Niedziela w dyskoncie.
– Saba Bubenko ( Niezależny Związek Pracowników Handlu KDFSz – Węgry): Wolne niedziele na Węgrzech.
Następnie Alfred Bujara – szef Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność", przedstawił założenia do projektu ustawy „Wolne niedziele".
Po dyskusji podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia komitetu inicjatywy ustawodawczej projektu ustawy o wprowadzeniu wolnych niedziel w handlu.
Część II konferencji, pod hasłem: „Ustawa o handlu jako perspektywa zrównania szans w branży", prowadził dr Jan Rakowski.
Po wprowadzeniu posła Adama Abramowicza – przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, głos zabrali: Wiesław Michałowski – przedstawiciel założeń projektu ustawy o handlu i mec. Magdalena Osińska, która zaprezentowała stanowisko POHiD. Następnie stanowiska zaprezentowali przedstawiciele organizacji pracodawców. Po dyskusji podsumowania dokonali: poseł Adam Abramowicz, Alfred Bujara i przedstawiciele pracodawców.
Z ramienia spółdzielczości spożywców „Społem" w konferencji uczestniczyli: Ryszard Jaśkowski – zastępca prezesa Zarządu KZRSS „Społem" i prezes Zarządu Krajowej Platformy Handlowej „Społem", jako przewodniczący Zespołu Roboczego działającego przy Parlamentarnym Zespole na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz przedstawiciele spółdzielni „Społem": HWSP w Bielsku-Białej, PSS w Bochni, PSS w Busku-Zdroju, PSS w Bytomiu, PSS w Kaliszu, HS „Jubilat" w Krakowie, PSS w Krakowie-Nowej Hucie, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców w Krakowie, LSS w Lublinie, PSS w Piotrkowie Trybunalskim, PSS w Poznaniu, PSS w Puławach, PSS w Puszczykowie, PSS w Śremie, KZRSS „Społem" w Warszawie, „Supersam" w Warszawie, „Hala Kopińska" w Warszawie, WSS Praga Południe w Warszawie, WSS Śródmieście w Warszawie, WSS Żoliborz w Warszawie, Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie, PSS w Żyrardowie, a także Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie i Federacji Związków Zawodowych Pracowników Spółdzielczości, Produkcji, Handlu i Usług w Polsce.
Prezes Ryszard Jaśkowski opowiedział się za zwolennikami wolnych niedziel, argumentując swoją decyzję między innymi :
– poparciem takiego działania przez VI Krajowy Zjazd KZRSS „Społem", który odbył się w Wieńcu-Zdroju w 2015 roku,
– zwiększeniem szans na konkurowanie małych i średnich polskich sklepów z dużymi zagranicznymi centrami handlowymi oraz dyskontami,
– ochroną kobiet przed nadmiernym i ciężkim wysiłkiem w trudnej pracy w handlu, – zwiększeniem roli rodziny w wychowaniu młodego pokolenia.