krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
aaa
Jubileuszowy 50 Zjazd Delegatów KZRSS
W Zjeździe uczestniczyło 225 delegatów spośród 293 wybranych w spółdzielniach, 30 zaproszonych gości oraz 125 przedstawicieli wystawców.
aaa
Społem Wola przeszło lifting i walczy o klientów nowym konceptem Bistro Kredens
Społem Wola w wygospodarowanej części lokalu sklepowego stworzyło bistro łączące bar mleczny z pubem.
Copyright by KZRSS "Społem"

Wywiad z Ryszardem Jaśkowskim, Prezesem Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2020 Opublikowano: czwartek, 27, luty 2020

W lutowym Pulsie Biznesu ukazał się wywiad Tomasza Popławskiego z Prezesem KZRSS Ryszardem Jaśkowskim. Oto jego treść:

Społem to tradycja. W zeszłym roku obchodzili państwo 150-lecie istnienia. Mało która polska marka może pochwalić się takim stażem.
Nikt nie ma w Polsce takiej historii jak my. Jesteśmy z tego dumni. Od 150 lat zaopatrujemy Polaków we wszystkie artykuły pierwszej potrzeby. Zawsze cechowała nas niezawodność, zarówno w okresie zaborów, wojen i powojennej odbudowy, jak i różnych kryzysów, reform, przemian ustrojowych. Już od chwili powstania pierwsze Społem kierowały się zasadami uczciwości kupieckiej, samopomocy i solidaryzmu społecznego. Te wartości pielęgnujemy do teraz. Dzisiaj pod szyldem Społem działa 300 samodzielnych spółdzielni, z czego 240 zrzeszonych jest w KZRSS Społem. Posiadamy m.in. 2,5 tys. sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 407,5 tys. mkw., 157 zakładów ciastkarskich, 130 restauracji i barów, 49 spółdzielczych domów towarowych, zaś w naszych sklepach klienci znajdą 255 produktów marki własnej. Te liczby pokazują naszą wielkość, ale również potencjał, który tkwi w spółdzielczości.

Skoro o potencjale mowa, to powiedzmy parę słów o nowoczesności Społem.
Nasz sztandarowy projekt na ten rok to uruchomienie sklepu internetowego. Oczywiście lokalne spółdzielnie w wielu wypadkach już takie udogodnienie posiadają, ale nasz pomysł grupuje ofertę wszystkich Społem w jednym miejscu. Klient po wpisaniu kodu pocztowego będzie mógł zapoznać się z ofertą dedykowaną jego regionowi. Asortyment będzie mocno zróżnicowany, od żywności do produktów przemysłowych. Dzięki temu zabiegowi chcemy przyciągnąć młodego klienta, który w internecie spędza praktycznie większość swojego życia. Chcę też podkreślić, że Społem to gwarancja bardzo dobrej obsługi, świetnych wyrobów, często od lokalnych producentów, a artykuły świeże stanowią około 60 proc. naszego asortymentu. Cały czas jednak pracujemy nad promocją naszego znaku i wzmocnieniem wizerunku.

Czynicie to państwo za własne pieniądze?
Tak, z tym wyzwaniem zmagamy się od wielu lat, trochę nas ono boli. Bo z jednej strony modernizujemy obiekty, nie tylko sklepy, ale również zakłady produkcyjne, budujemy nawet galerie handlowe, a z drugiej strony nie możemy starać się o dotacje unijne ani o pożyczki z banków, jak nasi konkurenci. Wszystko robimy ze środków własnych. Będziemy o tym głośno mówić, ponieważ dla Polaka polska sieć spożywcza — konstatuję to ze smutkiem — nie jest miejscem, gdzie w pierwszej kolejności będzie robił zakupy. Dużo mówimy o idei patriotyzmu gospodarczego, ale w praktyce jest z nim dużo gorzej. Dlatego mocno apelujemy do konsumentów, by tak jak w krajach zachodnich, wspierali rodzimy biznes, polskich producentów i przedsiębiorców, tak aby nasze pieniądze zostawały w naszym kraju.