krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Publikujemy list otwarty Mathiasa Fiedlera prezesa Euro COOP

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2022 Opublikowano: wtorek, 01, marzec 2022

Bruksela, 25 lutego 2022 r.

Drodzy Współpracownicy,

Europejskie spółdzielnie konsumenckie są bardzo zaniepokojone wydarzeniami na wschodzie Ukrainy i mają nadzieję, że uda się znaleźć sposób na zatrzymanie wojny i rozwiązanie tego kryzysu poprzez dyplomację.

Spółdzielnie i sposób, w jaki działają, oznaczają pokojowe współistnienie i kooperację. Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Sojuszu Spółdzielczego w Kigali w 2019 r. wyraźnie stwierdziło, że pokój jest niezbędnym warunkiem owocnego współistnienia.

Spółdzielnie, a zwłaszcza spółdzielnie konsumenckie, na pierwszym miejscu w swojej działalności stawiają ludzi i ich potrzeby. Łączą ich bez względu na pochodzenie, religię, płeć czy narodowość. Jako neutralna organizacja pozarządowa jesteśmy szczególnie zaniepokojeni sytuacją ludzi, którym grozi dalsza eskalacja przemocy. Życie, zdrowie, mienie, dostawy podstawowych dóbr są poważnie zagrożone. Konflikty wojenne zawsze mają duży negatywny wpływ na ludność cywilną, dlatego wojny należy unikać.

Jako organizacja reprezentująca zarówno ukraiński, jak i rosyjski ruch spółdzielczości konsumenckiej, apelujemy do wszystkich liderów, aby nie ustawali w wysiłkach na rzecz powrotu na drogę dyplomacji.

Pozostając we wspólnocie,

Mathias Fiedler
Prezes

Zabacz oryginał listu:

  • euro_coop_list_ukraina