krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

II Kongres Spółdzielczości Uczniowskiej w Warszawie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: środa, 04, czerwiec 2014

W dniach 31 maja - 1 czerwca br. w Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Warszawie -Miedzeszynie odbędzie się II Kongres Spółdzielczości Uczniowskiej. Organizatorami Kongresu są: Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Krajowa Rada Spółdzielcza oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Honorowy Patronat nad Kongresem objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki.
Celem II Kongresu Spółdzielczości Uczniowskiej jest podsumowanie wspólnych działań w zakresie rozwoju i umacniania pozycji spółdzielni uczniowskich w środowisku szkolnym oraz wymiana doświadczeń w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni uczniowskich. Podczas Kongresu odbędzie się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Spółdzielczości. Ponadto najbardziej zasłużonym pedagogom i opiekunom spółdzielni uczniowskich wręczone zostaną Medale Edukacji Narodowej.
Z uwagi na dużą liczbę uczestników (ok. 200 osób) z różnych środowisk spółdzielczych, spółdzielni różnych branż oraz obecność młodzieży szkolnej: laureatów olimpiady i sympatyków spółdzielczości uczniowskiej, Organizatorzy Kongresu uprzejmie proszą o finansowe lub rzeczowe wsparcie tego przedsięwzięcia.
Kierując się zasadą kooperatywizmu i współpracy będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia, która przyczyni się do uświetnienia tej uroczystości i tym samym utrwali w świadomości najmłodszych uczestników spotkania istotę wartości spółdzielczych oraz zasad wolnorynkowych. Apelujemy do wszystkich spółdzielni o wsparcie dla tego przedsięwzięcia ! – napisali Organizatorzy Kongresu.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej tel. 12 632 51 44 wew. 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Środki finansowe przekazywać można na rachunek bankowy Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej: 53 8591 0007 0021 0041 9150 0001.