krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Przedświąteczna zbiórka żywności w placówkach handlowych „Społem" WSS Śródmieście

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: piątek, 03, kwiecień 2015

Okres przedświąteczny, to czas na pomoc innym. W Warszawie w SDH „Hala Mirowska" i w „Sezamie" – placówkach handlowych należących do „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, odbyła się więc przedświąteczna zbiórka żywności.

W dniach 21-27 marca br. w SDH „Hala Mirowska" została przeprowadzona zbiórka żywności pod hasłem „Podaruj koszyk innym". Tutaj inicjatorką zbiórki artykułów o wydłużonym terminie przydatności, dla podopiecznych Stowarzyszenia Ruchu Antynarkotycznego „Karan", po raz kolejny, była Fundacja Polskiego Handlu, której misją jest „wspieranie polskiego handlu w drodze do nowoczesnej gospodarki przy zachowaniu jego tożsamości i wyjątkowej roli społecznej". Stowarzyszenie „Karan" promuje zdrowy styl życia, przeciwdziała wszelkim patologiom społecznym w środowisku dzieci i młodzieży – głównie w zakresie uzależnień .
Podobna zbiórka żywności miała miejsce w sklepie „Sezam", w dzielnicy Wilanów, którą w dniach 27-30 marca br. zorganizowała Fundacja „Być Bardziej", w ramach jej ogólnopolskiego projektu „Dzwonek na obiad", objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Celem akcji w roku szkolnym 2014/2015 jest zorganizowanie dzieciom i młodzieży posiłku, którego opiekunowie nie są w stanie im zapewnić. Organizator akcji ma na celu zwrócenie uwagi na problem niedożywienia i jego skutków, jak również kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Wolontariusze Fundacji „Być Bardziej" przez cztery dni – 27-30 marca br, zachęcali klientów do udzielenia wsparcia akcji poprzez dołożenie do oznakowanych wózków produktów o wydłużonym terminie przydatności, bądź wsparcia w postaci datków do przygotowanych w tym celu puszek.