krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
aaa
25 czerwca - trzecie spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Kupując w sklepie spółdzielczym wspierasz polskich wytwórców

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2020 Opublikowano: środa, 22, kwiecień 2020

sisII2020 polski lidKonsumenci dokonujący zakupów polskich produktów w polskich sklepach wspierają polską przedsiębiorczość, miejsca pracy, zasoby polskich rodzin. Chronią wytwórców dobrych polskich producentów i siebie samych, ponieważ wszyscy funkcjonujemy w łańcuchu powiązań gospodarczych.
W ogólnopolską kampanię informacyjną „Kupuj świadomie – Produkt Polski" aktywnie włącza się spółdzielczość polska, która dysponuje znaczną bazą sklepów.
Zachęcamy konsumentów polskich do dokonywania zakupów w sklepach spółdzielczych.


Są to zarówno sklepy Społem zlokalizowane głównie w miastach – ponad 3000 sklepów w 300 spółdzielniach, sklepy Społem znajdują się w doskonałych lokalizacjach, w centrach miast oraz blisko miejsca zamieszkania i posiadają w swojej ofercie poza pełnym asortymentem świeżych wędlin, pieczywa, owoców i warzyw także produkty pod marką Społem - produkowane wyłącznie na terenie Polski, jak i sklepy Gminnych Spółdzielni głównie na wsi i małych miasteczkach.
Spółdzielnie te specjalizują się w sprzedaży żywności o wysokich walorach zdrowotnych i smakowych, oraz produktów przemysłowych, w tym chemii gospodarczej.
Do dyspozycji konsumentów jest także wiele spółdzielczych sklepów firmowych np. spółdzielni mleczarskich, gminnych spółdzielni, spółdzielni rolniczych, ogrodniczych i pszczelarskich, spółdzielni pracy, inwalidów i niewidomych, które same wytwarzają żywność lub inne produkty.
Spółdzielczość od ponad 200 lat działalności w Polsce promuje produkty polskie, zarówno spółdzielcze, jak i nie spółdzielcze, na zasadzie wzajemnego wspierania się w sferze gospodarczej.
Takie podejście ma bardzo duże znaczenie w ujęciu regionalnym i lokalnym, koncentrujące się na wzajemnym wspieraniu się społeczności lokalnych. W takim celu powstawały pierwsze spółdzielnie,
a i dziś, to przywiązanie lokalne czy regionalne, jest typowe dla zdecydowanej większości spółdzielni. Spółdzielczość w wielu trudnych okresach historii Polski była także ostają dla struktur Państwa
i Polaków, dostarczając różnorakie produkty, w tym żywność, produkty przemysłowe, a także usługi.
To w sklepach spółdzielczych, od początku ich działania, w szczególny sposób promowani byli polscy wytwórcy, produkujący produkty wysokiej jakości, w tym żywność o najwyższych walorach zdrowotnych i smakowych – znakomite wyroby spółdzielni mleczarskich oraz innych spółdzielni oferujących mięso i wyroby mięsne, pieczywo, etc. Dokładnie badana była jakość i pochodzenie surowców do wytwarzania tych produktów. Tak jest też i dziś. Duże wymagania dotyczą również produktów przemysłowych produkowanych przez spółdzielnie lub sprzedawanych w sklepach spółdzielczych. Spółdzielnie to 100% polskiego kapitału, który pozostaje w kraju i wspiera nasz rozwój.
Obecnie w Polsce działa ponad 10 tys. spółdzielni w ramach 15 branż spółdzielczości, z czego większość branż koncentruje swoją działalność na wytwórczości żywności lub surowców do jej produkcji oraz wytwarzaniu produktów przemysłowych lub ich sprzedaży.
W okresie kryzysu wywołanego trwającą pandemią COVID-19, kluczowe znaczenie mają świadome decyzje zakupowe konsumentów.
Kupując w sklepie spółdzielczym Produkt Polski, wspieramy polskich wytwórców, budujemy własną pomyślność oraz pozwalamy kontynuować piękną kartę polskiej spółdzielczości w kluczowych okresach dla naszej Ojczyzny.
KZRSS „Społem" od lat uczestniczy i zachęca Spółdzielnie i konsumentów do uczestnictwa w akcjach promujących polskich producentów i polskie produkty m.in. w akcji „590 powodów aby kupować polskie produkty", oraz „Kupuj Nasze - są powody do dumy" oraz obecnie trwającej akcji „Produkt Polski"