krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Duże zmiany w zamkniętym Centrum Astoria

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2020 Opublikowano: środa, 03, czerwiec 2020

Nowa Astoria to za rok restauracje, hotel, teatr i przestrzenie biurowe. To nowy pomysł na budynki, w których jeszcze niedawno działała Astoria. Spółdzielnia PSS Społem właśnie wynajęła swoje budynki w ścisłym centrum Białegostoku, przy Rynku Kościuszki. Astoria dziś jest już zamknięta na cztery spusty. PSS Społem postanowiło, że budynek wydzierżawi.

Grupa „ŁączyNasPraca" zainteresowała się nim. Umowy najmu długoterminowego - na okres 27 lat już podpisano. Teraz zaczyna się wcielanie nowej koncepcji na budynek w życie.
Z zewnątrz nic się nie zmieni. Bryła - zarówno części zabytkowej, jak i współczesnej - zostaje bez zmian. Ale w środku zmiany zapowiadają się na duże.
Nowy pomysł na miejsce Marek Masalski, prezes zarządzający grupy firm ŁączyNasPraca.pl nie ukrywa, że jest już po audytach technicznych i marketingowych. Jeśli chodzi o zmiany, to mają następować w trzech etapach. Pierwszy zakończy się za rok.
- Pierwszym etapem, który planujemy zakończyć w ciągu roku, jest uruchomienie powierzchni przeznaczonych pod gastronomię i przestrzeni biurowej. W zakresie gastronomii prowadzimy aktualnie rozmowy zarówno z operatorami sieciowymi, jak i indywidualnymi, także lokalnymi. W zakresie powierzchni biurowych również mamy potencjalnych zainteresowanych. Na dzień dzisiejszy jesteśmy przed finalizacją umów, więc nie możemy ujawnić listy kontrahentów. Zależy nam na tym, aby wybrane przez nas koncepty urozmaiciły ofertę białostockiego rynku restauracyjno-kawiarnianego - mówi Marek Masalski.
Do końca roku 2021 na poddaszu starej Astorii z kolei ma powstać... scena teatralna. Będzie to „Nie Teatr". Na scenie z widownią dla ponad 100 osób mają występować gościnnie zespoły teatralne, a także teatrzyki dziecięce, zespoły z recitalami. Dodatkowo powstanie miejsce do organizacji szkoleń, imprez firmowych czy np. pokazów mody i wernisaży.
Wreszcie etap trzeci, najdłuższy - Etap trzeci, ostatni, w zakresie komercjalizacji Astorii, i zarazem największy etap inwestycji szacujemy na dwa lata. Będzie to finalnie otwarcie kameralnego hotelu butikowego, którego wystrój będzie nawiązywał do historii naszego miasta - dodaje Masalski.
Społem idzie w swoją stronę - Prezes PSS Społem Białystok mówi, że decyzja o wynajmie Astorii nie jest dziełem przypadku. Została dokładnie przeanalizowana na forum zarządu i rady nadzorczej oraz skonsultowana z organizacjami związkowymi.
- Firma pana Marka Masalskiego zainspirowała nas pomysłem na wykorzystanie Centrum .Astoria" w niekonwencjonalny sposób. Decyzja o wynajmie jest elementem nowej strategii biznesowej Spółdzielni, która została zaprezentowana przez nowy skład zarządu ukształtowany na przełomie 2018 i 2019 roku. Głównymi założeniami tej strategii jest rozwój sieci detalicznej, rozwój sieci gastronomicznej rozumiany poprzez tworzenie barów szybkiej obsługi oraz utrzymanie pozycji wiodącego producenta pieczywa, wyrobów ciastkarskich, garmażeryjnych czy wędliniarskich na naszym lokalnym rynku - mówi Janusz Kulesza, prezes PSS Społem.
Rozwijana ma być koncepcja pod nazwą „Białostocka Gastronomia". Kierownik działu marketingu w PSS Społem Joanna Biała wylicza, że to kolejne bary, dowóz posiłków do osób prywatnych i instytucji zlokalizowanych w Białymstoku.

Autor: Andrzej Kłopotowski - Gazeta Wyborcza - Białystok