krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
27 maja 2021r. o godz. 9.00 zapraszamy na czwarte w tym roku spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2021"
Temat wiodący: „Zmiany w podatku VAT od kwietnia 2021 r. oraz pozostałe zmiany w podatkach w 2021 r.”
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2020 Opublikowano: środa, 01, lipiec 2020

Spółdzielnia jest autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb ekonomicznych, społecznych i kulturalnych poprzez współposiadane i demokratycznie kontrolowane przedsiębiorstwo – jak stwierdza definicja spółdzielni stanowiąca wstępną część Deklaracji Spółdzielczej Tożsamości. Definicja ta doskonale oddaje podwójny charakter spółdzielni, która z jednej strony jest grupą osób mających zbliżone potrzeby i wspólne cele, a więc zrzeszeniem, a z drugiej strony przedsiębiorstwem prowadzonym przez te osoby, właśnie dla realizacji tych celów, dla których osoby owe założyły spółdzielnię.

  • spółdzielnie odpowiadają za zatrudnienie na poziomie ok 10% światowej populacji pracowniczej
  • w spółdzielniach istnieją mniejsze niż gdzie indziej różnice pomiędzy najniższymi i najwyższymi płacami
  • spółdzielnie tworzą godną i stabilną pracę oraz budują dobrobyt na obszarach miejskich i wiejskich
  • spółdzielcy poprzez swoją pracę zachęcają do odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji

 

Spółdzielczość „Społem" w ubiegłym roku obchodziła 150 lecie istnienia. Od 150 lat Spółdzielnie „Społem" kierują się zasadami uczciwości kupieckiej, samopomocy i solidaryzmu społecznego. Obecnie pod szyldem „Społem" działa około 300 samodzielnych Spółdzielni, z czego 240 jest zrzeszonych w KZRSS „Społem" Posiadamy 2,5 tys. Sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 407,5 tys. mkw., 157 piekarni, 130 restauracji i barów, 49 Spółdzielczych domów towarowych, ponadto w naszych sklepach klienci znajdą 255 produktów oznaczonych marką własną „Społem".

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" składa życzenia samych sukcesów w działalności z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości! W dzisiejszym dniu, dniu naszego święta, my Spółdzielcy potwierdzamy nasze zaangażowanie w sprawę godnej pracy i płacy, oraz wierzymy, że ludzie są i zawsze będą na pierwszym miejscu.