krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2020 Opublikowano: środa, 01, lipiec 2020

Spółdzielnia jest autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb ekonomicznych, społecznych i kulturalnych poprzez współposiadane i demokratycznie kontrolowane przedsiębiorstwo – jak stwierdza definicja spółdzielni stanowiąca wstępną część Deklaracji Spółdzielczej Tożsamości. Definicja ta doskonale oddaje podwójny charakter spółdzielni, która z jednej strony jest grupą osób mających zbliżone potrzeby i wspólne cele, a więc zrzeszeniem, a z drugiej strony przedsiębiorstwem prowadzonym przez te osoby, właśnie dla realizacji tych celów, dla których osoby owe założyły spółdzielnię.

  • spółdzielnie odpowiadają za zatrudnienie na poziomie ok 10% światowej populacji pracowniczej
  • w spółdzielniach istnieją mniejsze niż gdzie indziej różnice pomiędzy najniższymi i najwyższymi płacami
  • spółdzielnie tworzą godną i stabilną pracę oraz budują dobrobyt na obszarach miejskich i wiejskich
  • spółdzielcy poprzez swoją pracę zachęcają do odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji

 

Spółdzielczość „Społem" w ubiegłym roku obchodziła 150 lecie istnienia. Od 150 lat Spółdzielnie „Społem" kierują się zasadami uczciwości kupieckiej, samopomocy i solidaryzmu społecznego. Obecnie pod szyldem „Społem" działa około 300 samodzielnych Spółdzielni, z czego 240 jest zrzeszonych w KZRSS „Społem" Posiadamy 2,5 tys. Sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 407,5 tys. mkw., 157 piekarni, 130 restauracji i barów, 49 Spółdzielczych domów towarowych, ponadto w naszych sklepach klienci znajdą 255 produktów oznaczonych marką własną „Społem".

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" składa życzenia samych sukcesów w działalności z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości! W dzisiejszym dniu, dniu naszego święta, my Spółdzielcy potwierdzamy nasze zaangażowanie w sprawę godnej pracy i płacy, oraz wierzymy, że ludzie są i zawsze będą na pierwszym miejscu.