krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2023 Opublikowano: piątek, 07, kwiecień 2023

27 marca br. studenci Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego spotkali się z członkami Zarządu WSS „Społem" Prezes Anną Tylkowska, Wiceprezes Karoliną Strząską oraz Prezesem KZRSS „Spolem" Ryszardem Jaśkowskim. Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.

Prezes Anna Tylkowska w swojej prezentacji omówiła historię powstania ruchu spółdzielczego, przyświecające mu zasady spółdzielczości wspólne dla wszystkich spółdzielni na świecie oraz przedstawiła przykłady współczesnych działań Warszawskiej Spółdzielni Spożywców „Społem". Prezes Ryszard Jaśkowski aktywnie działa i współpracuje z międzynarodowymi organizacjami spółdzielczymi takimi jak: Międzynarodowy Związek Spółdzielczy (ICA), organizacja spółdzielni konsumenckich Euro Coop i nie tylko. Podczas prezentacji Prezes Jaśkowski omówił działania „Społem" podejmowane w ramach organizacji światowych. Wśród podjętych inicjatyw na forum międzynarodowym jest m.in. wsparcie pomocy dla ukraińskiej spółdzielczości w postaci zaangażowania w zakup oraz organizację transportu generatorów prądotwórczych. Należy nadmienić, że od kilku lat Pani Prezes Anna Tylkowska zasiada w Radzie Interesariuszy dla kierunku Europeistyka na UW. Wspiera także finansowo działalność naukową i dydaktyczną. Spotkanie to odbyło się w miłej atmosferze, studenci z zaangażowaniem dyskutowali z prelegentami.
Z obiema prezentacjami można zapoznać się w załączonym materiale:

  • sisII2023_uw01
  • sisII2023_uw02
  • sisII2023_uw03
  • sisII2023_uw04