krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowy prezydent COOPERATIVES EUROPE

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2024 Opublikowano: wtorek, 28, maj 2024

stefanowW dniu 24 maja br. podczas Zgromadzenia Ogólnego Cooperatives Europe odbyły się wybory na stanowisko Prezydenta tej organizacji. Z uwagi na problemy zdrowotne obecna Prezydent Susanne Westhausen zrezygnowała z piastowanego stanowiska, a wybory wyłoniły nowego Prezydenta na okres jednego roku. Został nim Profesor Petar Stefanov – obecny Prezydent Centralnego Związku Spółdzielczego w Bułgarii. Z satysfakcją przyjęliśmy tę informację, ponieważ Profesor Stefanov był kandydatem popieranym przez organizację „Społem".

Petar Stefanov posiada bogate doświadczenie i szerokie kompetencje w zarządzaniu organizacjami o podobnym profilu. Od 2003 roku jest Prezydentem Centralnego Związku Spółdzielczego w Bułgarii, a od 2015 roku piastuje stanowisko Prezydenta Consumer Co-operatives Worldwide. W 2022 roku został wybrany Wiceprezydentem organizacji Euro Coop, stanowisko będzie piastował do 2025 roku.
Profesor Stefanov przedstawił Zgromadzeniu Ogólnemu jasną wizję rozwoju organizacji Cooperatives Europe, a jego pomysły na nowe projekty, programy i inicjatywy są inspirujące. Jest doskonałym liderem, wspierającym młodych członków ruchów spółdzielczych, potrafiącym jednoczyć ludzi wokół wspólnego celu. Jego umiejętności budowania zespołu i dbałość o relacje międzyludzkie są nieocenione w kontekście skutecznego zarządzania. Jest aktywnym członkiem społeczności, zaangażowanym w działalność spółdzielczą, oświatową i kulturalną.
Wierzymy, że pod jego przywództwem organizacja ta będzie miała jeszcze większy wpływ na społeczność międzynarodową.
Serdecznie gratulujemy Profesorowi Stefanov wyboru na Prezydenta Cooperatives Europe, życzymy sukcesów zawodowych oraz osobistej satysfakcji z realizacji założonych zadań.