Sklep „Pogodno", szczecińskiej „Społem" PSS, po gruntownej przebudowie
W dniu 4 września br, po kilku miesiącach przerwy, otwarto w Szczecinie gruntownie przebudowany sklep „Pogodno" przy ul. Reymonta, należący do szczecińskiej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców. Jest to teraz najbardziej nowoczesna społemowska placówka handlowa w mieście.
Prace budowlane trwały od końca kwietnia br. Z dawnego, istniejącego od 43 lat w tym miejscu sklepu pozostała tylko stalowa konstrukcja. Powierzchnię sklepu powiększono z 800 m² do 1.150 m². Obok spożywczo-przemysłowego supersamu szczecińskiej „Społem" PSS mieści się również drogeria „Rossmann". Sklepowi tej właśnie sieci spółdzielnia wydzierżawiła lokal.
– Nasz supersam zajmuje mniej więcej taką powierzchnię jak wcześniej, choć ma nieco inny kształt – powiedział „Kurierowi Szczecińskiemu" Jerzy Malesa, wiceprezes zarządu „Społem" PSS w Szczecinie. – Jest zupełnie inaczej zorganizowany i wyposażony niż wcześniej. Niestandardowym dla naszych samów asortymentem będzie świeża ryba z lodu od dostawców z województwa. Dużo więcej niż w przeciętnych naszych placówkach znajdzie się tam artykułów gospodarstwa domowego. – Myślę, że sąsiedztwo „Rossmanna" to ciekawa propozycja dla mieszkańców Pogodna – powiedział Jerzy Malesa.