krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Powstanie spółki Polskie Sklepy Spożywcze oraz podpisanie umowy inwestycyjnej między Eurocash a nowo powstałą spółką

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: poniedziałek, 24, sierpień 2015

W dniu 24 czerwca br. w Warszawie w siedzibie Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", w Sali Konferencyjnej im. Ireny Strzeleckiej, została powołana spółka Polskie Sklepy Spożywcze. Akt notarialny został podpisany przez prezesów spółdzielni i spółek „Społem" współpracujących z Partnerskim Serwisem Detalicznym. Projekt umowy spółdzielcy konsultowali z KZRSS „Społem".

Założycielami nowej spółki są: „Społem" PSS w Kielcach, Społem Zakopane Sp. z o.o., „Społem" PSS im. Wł. Orkana w Nowym Targu, Społem Lubartów Sp. z o.o., Społem Chełm Sp. z o.o., „Społem" Augustowska Spółdzielnia Spożywców w Augustowie, „Społem" PSS w Bielsku Podlaskim, „Społem" PSS w Sławnie, Społem Kołobrzeg Sp. z o.o., Społem Sulęcin Sp. z o.o., „Społem" PSS w Hajnówce, „Społem" Tarnowska Spółdzielnia Spożywców w Tarnowie, „Społem" PSS w Radzyniu Podlaskim, Jaskółka Sp. z o.o., „Społem" PSS „Spójna" w Miastku, „Społem" PSS w Wałczu, Społem PSS w Grajewie Sp. z o.o., „Społem" PSS w Łapach, „Społem" PSS w Morągu, GS Bukowina Tatrzańska Sp. z o.o.
Celem nowo powstałej spółki Polskie Sklepy Spożywcze jest doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.
W sierpniu br. podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników do grona wyżej wymienionych właścicieli dołączyły kolejne spółdzielnie i spółki: „Społem" PSS w Tomaszowie Lubelskim, Gama Sp. z o.o. w Stargardzie Gdańskim, „Społem" PSS Pomoc" w Puławach, „Społem" PSS w Bytowie, „Społem" PSS w Łowiczu, „Społem" PSS w Tucholi, „Społem" PSS w Grudziądzu, „Społem" PSS „Mazur" w Łęczycy i „Społem" PSS w Wadowicach.
Dokonano wyboru pierwszego organu Spółki – jednoosobowego Zarządu – powierzając funkcję prezesa Zarządu Mieczysławie Bogdanowicz – prezes Zarządu „Społem" PSS w Hajnówce. Rada Prezesów działających przy PSD nominowała również 3 przedstawicieli „Społem" do 6 osobowej Rady Nadzorczej PSD.
W dniu 22 lipca br. w siedzibie Eurocash w Warszawie została podpisana umowa inwestycyjna między Eurocash a spółką Polskie Sklepy Spożywcze, dzięki której udziałowcy tej Spółki stali się właścicielami 50% akcji PSD o wartości 2 mln zł. Podpisana umowa jest konsekwencją opartej na zasadach partnerstwa współpracy między PSD a spółdzielcami. Jej celem jest kontynuowanie wsparcia rozwoju niezależnych sklepów spółdzielczych. Dzięki podpisaniu umowy spółdzielcy będą mieli dużo większy wpływ na przyszłą strategię największej spółdzielczej organizacji, działalność czy budżet PSD.
Obecnie w ramach PSD funkcjonuje 80 spółdzielni „Społem" prowadzących łącznie 665 sklepów, w tym 250 placówek funkcjonuje pod szyldem „Gama". Sieć sklepów „Gama" jest przygotowanym specjalnie na potrzeby spółdzielni projektem zapewniającym m.in. jednolite standardy, wspólną strategię sprzedażową i promocyjną.