krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Zbiórka artykułów spożywczych i przemysłowych w SDH „Hala Mirowska" pod hasłem: „Wypełnij dzieciom plecak"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: piątek, 28, sierpień 2015

W sierpniu br. Fundacja Polskiego Handlu zorganizowała w SDH „Hala Mirowska w Warszawie, należącej do „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, we współpracy z tą spółdzielnią, kolejną zbiórkę artykułów spożywczych i przemysłowych dla dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych, prowadzonych przez organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie „Karan".

Zbiórka odbyła się pod hasłem: „Wypełnij dzieciom plecak". Podczas zbiórki miano na uwadze zgromadzenie artykułów przydatnych w uzupełnieniu szkolnych plecaków, ale również tych, które zapewniłyby np. przygotowanie posiłków. Okres urlopów, a przede wszystkim tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu ograniczyły możliwości odwiedzenia „Hali Mirowskiej" przez liczniejsze grono klientów. Aby uzupełnić ilości potrzebnych artykułów, z pomocą pospieszyli partnerzy handlowi śródmiejskiej „Społem" WSS, którzy do koszy dołożyli swoje gadżety reklamowe. Byli wśród nich: Bakoma sp. z o.o., Garmond Press i Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB" z Łysych ( firmy współpracujące ze spółdzielnią w ramach akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce", prowadzonej w śródmiejskich przedszkolach) oraz „Primus" Hurtownia Spożywcza Żywności Ekologicznej i Konwencjonalnej.
W sumie Stowarzyszeniu „Karan" przekazano 93 kg zebranych artykułów, w tym: zeszyty, ołówki, długopisy, temperówki, książeczki i kolorowanki, mini globusy, plecaki, gadżety reklamowe i artykuły spożywcze.