krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileuszowe obchody 70-lecia „Społem" PSS w Głogowie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: środa, 30, wrzesień 2015

W dniu 11 września br. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie świętowała jubileusz 70- lecia swojego istnienia.
Jubileuszowe obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele pw. Św. Klemensa w Głogowie, odprawioną przez proboszcza parafii, o. Ludwika Obala. Msza św. sprawowana była w intencji wszystkich zamarłych oraz obecnych pracowników i członków spółdzielni, a także za dalszy rozwój i przychylność dla Spółdzielni Jubilatki.

Po uroczystej Mszy św. nastąpiło otwarcie akademii w Miejskim Ośrodku Kultury. Na uroczystość jubileuszową przybyli przedstawiciele władz miasta: Rafael Rokaszewicz –Prezydent Miasta Głogowa, Jarosław Dudkowiak – Starosta Miasta Głogowa, Andrzej Koliński – Przewodniczący Rady Miasta oraz Ryszard Jaśkowski – Zastępca Prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, Piotr Zasuń – Prezes Zarządu „Społem" PSS w Kaliszu, Jan Jermak – Prezes Zarządu „Społem" PSS w Krośnie Odrzańskim, Robert Wieliczko – Prezes Zarządu „Społem" Spółdzielni Hurtowo-Detalicznej we Wrocławiu oraz właściciele i dyrektorzy firm handlowych oraz usługowych, współpracujących ze spółdzielnią.
Po powitaniu gości przez Magdalenę Zgondek – Prezes Zarządu „Społem" PSS w Głogowie, wyświetlono film ukazujący historię i czasy obecne Spółdzielni Jubilatki, wskazując na trudny dorobek wszystkich pokoleń rozwijających „Społem" PSS w Głogowie. Po emisji filmu odbyły się przemówienia okolicznościowe gości, którzy w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na bardzo dobrą pozycję Spółdzielni Jubilatki na lokalnym rynku.
Wśród przemawiających, Ryszard Jaśkowski – Zastępca Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" w swoim wystąpieniu, zwracając się do obecnych reprezentantów posłów na Sejm RP, z Biura Poselskiego Wojciecha Zubowskiego – PiS i z Biura Poselskiego Ewy Drozd – PO, a także samorządowców z regionu, mówił o trudnym otoczeniu, w którym działa głogowska spółdzielnia i o ciągle zwiększającej się zagranicznej konkurencji w handlu oraz o nieuzasadnionym wspieraniu zagranicznych sieci. Przykładem tego jest wsparcie w wysokości 900 mln USD, udzielone Grupie Schwarz ( Kaufland, Lidl) na rozwój miejsc pracy w polskim handlu, co niedawno zostało nagłośnione przez dziennikarkę „Guardiana", czy przyznanie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego orderu Pedro Pereira da Silvie – dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins, właścicielowi „Biedronki", która to sieć często narusza prawa pracownicze. Poruszył też kwestię dziwnego „zniknięcia zapisu" w ustawie podczas II czytania w Sejmie RP tzw. ustawy o rewitalizacji. Ustawą tą zniesiono zapis w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, dotyczący wymogu zgody gminy na budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 400 m². Wystąpienie Ryszarda Jaśkowskiego spotkało się z żywym zainteresowaniem środowiska poselskiego i samorządowego oraz pozostałych uczestników uroczystości.
Część oficjalną obchodów uświetniło wręczenie odznaczeń zasłużonym członkom i pracownikom „Społem" PSS w Głogowie. Odznakę „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" otrzymał Antoni Woźniak – wieloletni Przewodniczący Rady Nadzorczej. Ponadto wręczono 17 odznak „Zasłużony dla Społem" oraz 9 medalionów okolicznościowych za ponad 30-letnią pracę w spółdzielni.
W części artystycznej, przed uroczystym obiadem, goście wysłuchali koncertu uczniów Szkoły Muzycznej w Głogowie.
Dodatkowo głogowska „Społem" PSS, z okazji jubileuszu, przygotowała dla wszystkich pracowników zabawę integracyjną, która odbyła się 19 września 2015 r., z oprawą muzyczną i przy znakomitej aurze.
„Społem" PSS w Głogowie jest firmą z tradycjami, obecną na rynku od 1945 roku. Na dzień dzisiejszy sieć detaliczna spółdzielni obejmuje 11 sklepów oraz piekarnię, której wyroby produkowane są według tradycyjnych technologii. Tradycją „Społem" PSS w Głogowie jest wspieranie inicjatyw społeczności lokalnej – Domu Pomocy Społecznej w Głogowie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, szkół, przedszkoli i powiatowej policji. Spółdzielnia jest także sponsorem MZKS „Chrobry" Głogów.