krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS Społem Biała Podlaska otworzyła nowy sklep

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2019 Opublikowano: wtorek, 06, sierpień 2019

W czwartek 1 sierpnia otwarty został trzynasty sklep spożywczy spółdzielni PSS Społem przy ul. Witolda Pileckiego (na osiedlu mieszkaniowym Podmiejska). Przy trzy dni klienci mogli korzystać z promocji na niektóre produkty, zdobywać okolicznościowe upominki i częstować się wyrobami z grilla. W sobotę na ich cześć koncertowała kapela ludowa Społem.

"Zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego sklepu spożywczego na osiedlu, które nie ma jeszcze rozwiniętej sieci handlowej. Może nie największego powierzchniowo, ale nowocześnie zaprojektowanego i urządzonego. Do jego powstania walnie przyczynili się mieszkańcy osiedla Podmiejska, proponując zarządowi spółdzielni otwarcie tutaj placówki handlowej. Wszak to nowe osiedle zamieszkuje prawie 10 tysięcy Nowy może nie jest największym powierzchniowo sklepem bialskiego osób. Poprosiliśmy specjalistyczną firmę Honka z Podkarpacia o sporządzenie prognoz prawdopodobieństwa powodzenia sklepu w tej części miasta. Wypadły one pozytywnie, co było dodatkowym atutem przy podejmowaniu decyzji. Wybór nazwy sklepu zawdzięczamy czytelnikom tygodnika „Podlasiak", w którym ogłoszony został konkurs na nazwę sklepu" - mówi Eugeniusz Mazur, prezes zarządu PSS Społem.
Rozmowy o ulokowaniu sklepu w bloku wzniesionym przez bialską spółkę Budimex prowadzone były latem ubiegłego roku, a w styczniu tego roku podpisana została umowa o zakupie za 1 mln zl lokalu o powierzchni użytkowej 255 mkw. Nowy sklep oferuje klientom szeroki asortyment wyrobów spożywczych (od owoców i warzyw po przetwory mięsne), powiększony o cieple zupy i smaczne dania obiadowe.

W innych regionach kraju, m.in. w Białymstoku, taka oferta należy do handlowego standardu, a w Białej Podlaskiej oferowana była przez sklep firmowy PSS przy ul. Brzeskiej. Jak zapewnia prezes Mazur, część znajdujących się na pólkach produktów pochodzić będzie z własnych zakładów spółdzielni Społem. Są to: pieczywo i ciasta, przetwory rybne, szeroki asortyment garmażeryjny, kanapki i dania gorące. Sklep czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 6-20, a w soboty od godz. 7 do 19.

Do powstania nowej placówki handlowej przyczyniło się dziesięć firm: projektowych, budowlanych, instalatorskich, montażowych, reklamowych i zaopatrzeniowych. Na otwarcie sklepu zaproszono reprezentantów wszystkich wykonawców, dostawców produktów spożywczych, członków Rady Nadzorczej Społem, kierowników działów spółdzielni i kierowników pozostałych 12 sklepów.

Prezes Eugeniusz Mazur jest przekonany, że przed nową załogą rysuje się perspektywa udanych utargów. O miłą obsługę klientów zadba na początek 12-osobo-wa załoga. Kierownikiem sklepu została Ewa Tymoszuk, a jej zastępczynią Joanna Skinina. Obie panie wspomagać będą ekspedientki: Agnieszka Janowska, Beata Szendel, Dorota Gaponowicz, Małgorzata Chałabuda, Martyna Kalinowska, Teresa Kolasa, Natalia Kazubaj, Anna Olichwiruk, Agnieszka Podolec, Luiza Pietruczuk i Patrycja Wasiluk.

Tygodnik „Podlasiak" Autor : lstvan Grabowski