krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS Lidzbark Warmiński rozszerza działalność

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2022 Opublikowano: wtorek, 12, lipiec 2022

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lidzbarku Warmińskim istnieje od 1945 roku i prowadzi działalność handlową oraz piekarnię w Lidzbarku Warmińskim. Z powodu zmniejszającej się liczby mieszkańców i rozwoju konkurencji możliwość otwarcia kolejnego sklepu powodowała by stworzenie wewnętrznej konkurencji dla już istniejących placówek w mieście.

W 2019 roku Spółdzielnia podjęła kroki mające na celu wyjście poza funkcjonujący od wielu dziesięcioleci model biznesowy i otworzyła placówkę poza miastem.
Zakup lokalu od Gminnej Spółdzielni w miejscowości Kiwity, modernizacja placówki oraz dobrze dobrany asortyment spowodował pozytywny odbiór ze strony klientów, a Spółdzielni dał „wiatru w żagle" aby poszukiwać kolejnych placówek w lokalizacjach poza obszarem Lidzbarka Warmińskiego. Podążając wybraną strategią w lutym 2022 PSS postanowił odbudowywać Spółdzielczość w Bartoszycach. Dawna placówka niegdyś funkcjonującej w Bartoszyckiej Spółdzielni Spożywców, która po jej likwidacji trafiła w prywatne ręce stała się własnością Lidzbarskiej Spółdzielni. Sklep przeszedł kompleksową modernizację i 22 lutego 2022 został uruchomiony pod szyldem GAMA z zaznaczeniem logo „Społem". Powierzchnia sklepu wynosi ok. 190 m2, posiada dodatkowe zaplecze oraz parking z terenem zielonym. Sklep jest w pełni monitorowany i zatrudnia łącznie 10 osób. Nowoczesny styl oraz dobór asortymentu otrzymał pozytywny odbiór ze strony klientów. Zmiana wizerunku sklepu jest bardzo istotna z punktu postrzegania go przez klientów. Połączenie Spółdzielczej tradycji z nowoczesnością pozwala aby pobudzić wśród lokalnej społeczności chęć wsparcia Polskiego Handlu.