krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS Lidzbark Warmiński rozszerza działalność

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2022 Opublikowano: wtorek, 12, lipiec 2022

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lidzbarku Warmińskim istnieje od 1945 roku i prowadzi działalność handlową oraz piekarnię w Lidzbarku Warmińskim. Z powodu zmniejszającej się liczby mieszkańców i rozwoju konkurencji możliwość otwarcia kolejnego sklepu powodowała by stworzenie wewnętrznej konkurencji dla już istniejących placówek w mieście.

W 2019 roku Spółdzielnia podjęła kroki mające na celu wyjście poza funkcjonujący od wielu dziesięcioleci model biznesowy i otworzyła placówkę poza miastem.
Zakup lokalu od Gminnej Spółdzielni w miejscowości Kiwity, modernizacja placówki oraz dobrze dobrany asortyment spowodował pozytywny odbiór ze strony klientów, a Spółdzielni dał „wiatru w żagle" aby poszukiwać kolejnych placówek w lokalizacjach poza obszarem Lidzbarka Warmińskiego. Podążając wybraną strategią w lutym 2022 PSS postanowił odbudowywać Spółdzielczość w Bartoszycach. Dawna placówka niegdyś funkcjonującej w Bartoszyckiej Spółdzielni Spożywców, która po jej likwidacji trafiła w prywatne ręce stała się własnością Lidzbarskiej Spółdzielni. Sklep przeszedł kompleksową modernizację i 22 lutego 2022 został uruchomiony pod szyldem GAMA z zaznaczeniem logo „Społem". Powierzchnia sklepu wynosi ok. 190 m2, posiada dodatkowe zaplecze oraz parking z terenem zielonym. Sklep jest w pełni monitorowany i zatrudnia łącznie 10 osób. Nowoczesny styl oraz dobór asortymentu otrzymał pozytywny odbiór ze strony klientów. Zmiana wizerunku sklepu jest bardzo istotna z punktu postrzegania go przez klientów. Połączenie Spółdzielczej tradycji z nowoczesnością pozwala aby pobudzić wśród lokalnej społeczności chęć wsparcia Polskiego Handlu.