krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Udział „Społem" WSS Śródmieście w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2015 Opublikowano: poniedziałek, 30, listopad 2015

Działania „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu realizowane są według własnych projektów, ale również są takie, w które śródmiejska spółdzielnia się włącza. Jednym z takich projektów był udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo"- marki „Winiary", do którego przystąpił Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. Zofii Galewskiej z warszawskiego Powiśla.

Zadaniem konkursowym było zorganizowanie w placówce „Społecznego wydarzenia", które w Ośrodku odbyło się pod hasłem „Jabłko w roli głównej". W ramach założonego projektu zostały przez uczniów upieczone szarlotki, do których wypieku, np. zamiast mąki pszennej, użyto zdrowej kaszy jaglanej, płatków owsianych lub mąki kukurydzianej. Szarlotką częstowano całą szkolną społeczność. Zadbano również o oprawę wokalną, o którą postarali się uczniowie, śpiewając przebój Mieczysława Wojnickiego „Jabłuszko pełne snu". Uzupełnieniem szarlotek były soki i jabłka z gospodarstwa sadowniczego oraz jabłkowe chipsy od partnerów handlowych śródmiejskiej „Społem" WSS.