krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2024".
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

Działalność charytatywna „Społem" WSS Śródmieście w IV kwartale br.

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2015 Opublikowano: piątek, 04, grudzień 2015

W „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście w Warszawie IV kwartał każdego roku to czas wzmożonych działań charytatywnych na rzecz organizacji pozarządowych.
W tym czasie w większości placówek handlowych spółdzielni zainstalowane są całoroczne lub okresowe skarbonki na datki od klientów, które należą do Fundacji z siedzibą w Warszawie, Bielsku-Białej i Tychach.

Inną formą pomocy są akcje organizowane ad hoc. Do takich należy zaliczyć m.in. tegoroczne działania Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, która już w listopadzie br. zadbała o gromadzenie funduszy na cele statutowe, m.in. poprzez wręczanie klientom dyni lub pomoc w pakowaniu klientom zakupów w okresie późniejszym czy rozdawanie kolorowanek w zamian za datki od odwiedzających sklep „Sezam", śródmiejskiej „Społem" WSS.
Od kilku lat praktykowane jest gromadzenie artykułów o wydłużonym terminie przydatności, o co zabiega m.in. Fundacja Polskiego Handlu. Zorganizowane stanowisko (regał, kosz) w „Hali Mirowskiej" umożliwia klientom odkładanie produktów spożywczych, chemii gospodarczej etc. Świąteczna zbiórka prowadzona jest pod hasłem „Podaruj innym Święta" i wiąże się z przekazaniem darów dla dzieci ze świetlic opiekuńczo- wychowawczych Stowarzyszenia „Karan".
W pozyskiwanie artykułów spożywczych i przemysłowych bezpośrednio od klientów w „Sezamie", na warszawskim Wilanowie, w miesiącu grudniu br. włączyli się wolontariusze z Żoliborskiego Stowarzyszenia „Dom – Rodzina – Człowiek".