krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 115-lecia „SPOŁEM” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kole

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2020 Opublikowano: poniedziałek, 14, grudzień 2020

W grudniu 1905 roku, staraniem grona społeczników, powstała w Kole Spółdzielnia Spożywców „Spójnia", której celem było nie tylko zaopatrywanie społeczeństwa w artykuły pierwszej potrzeby, dobrej jakości i po godziwych cenach, ale także oddziaływanie hamująco na nieuzasadnione, wygórowane ceny, oferowane przez niesolidnych producentów i prywatnych kupców.

Początkowo, Spółdzielnia prowadziła sklep spożywczy w budynku na rogu ul. Toruńskiej i Sienkiewicza, a także sklep z artykułami przemysłowymi w domu pana Romana Kamińskiego. Jej kierownikiem był pan Łęcki, a następnie pan Stefan Rosiak, który kierował Spółdzielnią do końca I wojny światowej. Na koniec czerwca 1906 roku Spółdzielnia zrzeszała 500 członków, a udział wynosił 5 rubli.
Dzisiejsza nazwa „SPOŁEM" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kole przyjęta została w 1948r. Od 1989 roku Spółdzielnią kieruje Prezes Zarządu mgr inż. Wojciech Jabłoński.
Działalność gospodarczą, Spółdzielnia realizuje w 7 placówkach handlowych typu LUX i Mini LUX oraz w Zakładzie Piekarsko–Ciastkarskim, którego wyroby, z uwagi na tradycyjną technologię wypieku, cieszą się dobrą opinią klientów miasta, a także okolic – Spółdzielnia zaopatruje sklepy prywatnych sprzedawców na terenie powiatu kolskiego oraz w Koninie.
W roku bieżącym, Spółdzielnia przystąpiła do realizowanego przez KZRSS „Społem" PROJEKTU SPÓŁDZIELNIA, gdzie w ramach Projektu Korzyści „Fotowoltaika dla Społem", w Zakładzie Piekarsko- Ciastkarskim zainstalowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 17,36 kWp.
Kolejny obiekt, w którym zostanie zamontowana fotowoltaika o mocy 24,18 kWp, to sklep LUX na ul. Emilii Plater.
Spółdzielnia angażuje się również w projekty dotyczące integracji zakupowej - aktywnie współpracuje z Krajową Platformą Handlową „Społem", a także uczestniczy w Partnerskim Serwisie Detalicznym.