krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Marka „Społem" w rankingu Forbes!
Marka "Społem" została wyceniona w tegorocznym rankingu magazynu "Forbes" na 499 mln zł, wyprzedzając min. marki takich sieci jak Stokrotka, czy Delikatesy...
aaa
Na miejscu spalonego powstanie nowy pawilon
Ruszyły prace przygotowujące teren pod budowę nowego pawilonu PSS Społem przy ul. Starzyńskiego w Ozorkowie, już w listopadzie w tym miejscu pojawiły...
aaa
Podwawelska Spółdzielnia Spożywców Laureatem Konkursu Kod Innowacji w roku 2022
W tym roku organizatorzy nagrodzili firmy, które przeprowadziły efektywne wdrożenia standardów GS1 i wyeliminowały w organizacji dokumenty papierowe.
aaa
Mamy jeszcze wolne miejsca na 3-dniowym szkoleniu na temat: BILANS 2022
Serdecznie zapraszamy!
aaa
„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców obchodziła w niedzielę 18 września swoje 125-lecie na konecczyźnie.
Z okazji tego pięknego jubileuszu pracownicy i zarządcy spotkali się, by wspólnie świętować. Na imprezie pojawili się przedstawiciele władz gminy i powiatu.
aaa
Firma Społem zdobyła nagrodę w kategorii Localness 2022!
To szczególne wyróżnienie na rynku retail/FMCG, które zostaje przyznane sieciom detalicznym przez ich konsumentów.
Copyright by KZRSS "Społem"

Jublieusz 50-cio lecia Centralu Łódź - 50 lat mineło

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2022 Opublikowano: środa, 05, październik 2022

  • sisIV2022_central01
  • sisIV2022_central02
  • sisIV2022_central03
  • sisIV2022_central04
  • sisIV2022_central05
  • sisIV2022_central06
  • sisIV2022_central07
  • sisIV2022_central08
Spółdzielczy Dom Handlowy „Central" w Łodzi w 2022 roku obchodzi Jubileusz 50-lecia swojej działalności. Chciałoby się powiedzieć, że 50 lat minęło jak jeden dzień, ale to nie tak. W tym czasie naprawdę wiele się zdarzyło. Przeżyliśmy wiele zmian ustrojowych, politycznych, lokalnych i krajowych i przetrwaliśmy! DALIŚMY RADĘ - nadal istniejemy. Przetrwaliśmy jako jedyny w województwie łódzkim polski Dom Handlowy, ze 100% kapitałem polskim, jako nasze lokalne, łódzkie dziedzictwo.

Funkcjonujemy nieprzerwanie tyle lat dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i wspaniałej pracy całej załogi Centralu. Od czasów pierwszego Prezesa Zarządu - Lecha Sosnowskiego - zwanego ,,Wokulskim z Centralu" po dzień dzisiejszy Central miał i ma szczęście do wspaniałych handlowców, którzy lubią swoją pracę, posiadają nieprzeciętny zmysł kupiecki i wkładają mnóstwo serca w to, co robią. To właśnie im zawdzięczamy, że dziś obchodzimy Jubileusz 50-lecia. Olbrzymie zaangażowanie, dbałość o szeroki asortyment towarów - nawet w czasach pustych półek sklepowych i kartek na żywność - sprowadzanie i pozyskiwanie wszelkiego rodzaju towarów niedostępnych i dóbr konsumpcyjnych, sprawiło że tylko w Centralu można było kupić wszystko: od garnków do najnowszego sprzętu AGD, od kuponów materiału po gotowe, przepiękne ubrania tak znanych i cenionych marek jak ,,Telimena" czy „Moda Polska"... Nie wspominając nawet o towarach pochodzących z importu: radzieckich telewizorach kolorowych, oryginalnym radzieckim szampanie czy słynnym mydełku Fa - które w tamtych czasach były prawdziwym rarytasem.
Dzisiaj łączymy nasze korzenie i nasze sentymenty ze współczesnością:
zmodernizowaliśmy wnętrze budynku, poprawiliśmy funkcjonalność i estetykę wszystkich stoisk, zadbaliśmy o parking i swobodny dostęp do zakupów dla klientów zmotoryzowanych, codziennie dbamy o świeże dostawy i zmieniamy asortyment zgodnie z najnowszymi trendami, stawiamy na najwyższą jakość towarów, promujemy polskie firmy.
Na parterze Domu Handlowego znajdują się wspaniale wyposażone Delikatesy, oferujące codziennie świeże, najwyższej jakości artykuły spożywcze.
Salonik prasowy z największym wyborem prasy codziennej i kolorowej; Drogeria Blue, której hasłem jest ,,warto się zatrzymać" ze względu na najniższe w Łodzi ceny, największy wybór kosmetyków i chemii gospodarczej oraz produktów niezbędnych w codziennym użytkowaniu.
Do dyspozycji klientów jest również dział ,,Wszystko dla domu" na poziomie minus 1 oferujący akcesoria kuchenne oraz wszelkie inne akcesoria jakie wymyślono dla usprawnienia domowych prac i porządków; piękne szkło i porcelana; artykuły do wyposażenia domu.
Pierwszym piętrem od 2006 roku zawładnęła multibrandowa marka ,,Eleganza - świat dobrych ubrań" - z prestiżowym tytułem ,,Supermarka 2019" przyznanym przez Forum Biznesu. Eleganza to wysokiej jakości ubiory damskie i męskie przede wszystkim polskich, renomowanych producentów. Eleganza to nie tylko ubiory, ale również obuwie damskie i męskie, torby i torebeczki, biżuteria srebrna, zegarki, parasole, kapelusze, paski, apaszki i wiele innych drobiazgów pozwalających ubrać się w świetną jakość.

Dom Handlowy Central poza działalnością handlową kojarzony jest przez klientów z pierwszymi ruchomymi schodami w Łodzi, ale Klienci i Łodzianie doskonale też pamiętają wyjątkowy, ruchomy neon na elewacji Centralu, na którym niestrudzenie słynna para ubiera się prezentując nasze hasło reklamowe ,,Central ubiera od stóp do głów". Neon stał się w Łodzi kultowy dla rodzimych mieszkańców – świadczy o tym ogromne zainteresowanie jego ponownym uruchomieniem w 2022 roku.
W tamtych czasach największą frajdą dla dzieci naszych klientów były ruchome schody, dzisiaj dzieci te, już jako dorośli, stali się naszymi klientami, przywożąc kolejne pokolenia - swoje wnuki - na zakupy do Centralu z sentymentem i rozrzewnieniem wspominając jak przyglądali się wynalazkowi jakim były schody ruchome i przejażdżki nimi.
Czas zrobił swoje – nic nie jest wieczne - schody ruchome wymieniliśmy na nowe, natomiast w roku jubileuszu, jako super niespodzianka dla naszych klientów i wszystkich Łodzian,
w miesiącu wrześniu na elewację budynku Centralu powrócił neon pary ubierającej i rozbierającej się, a wkrótce powróci również neon - logo „SPOŁEM".

Świat pędzi do przodu w niesamowitym tempie, cywilizacja i jej osiągnięcia techniczne znalazły się na poziomie niemal niezrozumiałym dla przeciętnego Kowalskiego...
Handel przeniósł się do sieci, zakupów dokonuje się w zaciszu domowym, klikając na obrazki.
Nic nie zastąpi dotyku jedwabiu, zapachu świeżego pieczywa, rozmowy z miłym i kompetentnym sprzedawcą, który służy swoją radą i pomocą, niemniej postanowiliśmy podążyć za trendami i z duchem czasu; dlatego też utworzyliśmy nasz oficjalny profil w mediach społecznościowych. Zaczynamy na Facebooku, w przyszłości spróbujemy podbić inne portale i społeczności. Wydarzenie obchodów jubileuszu SDH Central, ogłoszone publicznie za pomocą narzędzi dostępnych w Internecie, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, zasięgi sięgnęły 30 tysięcy osób, które obejrzały informacje o Jubileuszu i 50 letniej historii SDH Central.

Mijające w tym roku pół wieku naszej działalności, stało się wspaniałą okazją by wraz z klientami i mieszkańcami Łodzi hucznie świętować nasze Złote Gody w samym sercu miasta.
W blasku słońca 26 sierpnia przed „Centralem" powstało urodzinowe miasteczko i o godzinie 12.00 uroczyście otworzyliśmy Piknik Jubileuszowy.
Firmy współpracujące z Domem Handlowym „Central" z dużym rozmachem przeprowadziły prezentacje i degustacje swoich produktów, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Nasze Delikatesy przeżyły prawdziwe oblężenie klientów, kolejki do kas stały ogromne – przypomniały nam się czasy dobrego handlu...
Dla najmłodszych był świat baniek mydlanych, pseudotatuaży, gier i zabaw, w chwilach oddechu słodkie degustacje; pierwszy z naszych gości - fioletowa krowa MILKA i towarzyszący jej opiekun częstowali najróżniejszymi smakołykami z koszyka
Goście pikniku uczestniczyli w konkursach wiedzy o „Centralu". Konkursowe pytania dotyczyły wydarzeń historycznych związanych z Centralem lub Łodzią, odpowiedzi były proste, ale wymagały pewnego zainteresowania naszą marką i jej historią. Nagrody zaś były wspaniałą inwestycją w reklamę dla nas - wyprodukowane na specjalne zamówienie torby jubileuszowe z nadrukiem kultowego neonu od samego początku robiły furorę w sieci i jako nagrody w konkursach były najbardziej pożądane.
W trakcie jubileuszu odbyły się trzy urodzinowe pokazy mody marek należących do brandu „Eleganza - świat dobrych ubrań".
W pierwszym pokazie mody dla pań dojrzałych na sezon jesień/zima 2022 wystąpiły nasze wieloletnie klientki, na wybiegu z pełną gracją, wdziękiem i swobodą prezentując ofertę Salonu Eleganza. Wśród wspaniałych modelek znalazły się właścicielki firm odzieżowych współpracujących z Salonem Eleganza oraz znane Łodzianki.
Drugim i trzecim pokazem zawładnęło młodsze pokolenie i niesamowita energia wybiegu w pełnej, słonecznej krasie w światowej atmosferze i wśród przepięknej łódzkiej architektury.
Modelki z ogromnym wdziękiem i paryskim szykiem prezentowały najmodniejsze stylizacje na tegoroczną jesień i zimę.
Wśród wielu atrakcji tego dnia: promocji, konkursów i zabaw, gościliśmy również Klientów najbardziej zaangażowanych w promocję i odświeżenie Domu Handlowego Central.
Największych fanów uhonorowaliśmy drobnymi upominkami, za ich zgodą umieściliśmy zdjęcia na naszym funpage'u jako zachęta na przyszłość do uczestniczenia w naszym życiu społecznym.

Obchody Jubileuszu zakończyliśmy podaniem tortu urodzinowego; w tym roku przygotowanego przez zaprzyjaźnioną z nami pracownię cukierniczą prowadzoną – ciekawostka – przez jedną z naszych pracownic. Piętrowy, pięknie zdobiony i pyszny tort wzbudzał zachwyt, ochy i achy. Z dumą wysłuchaliśmy wszystkich podziękowań i odśpiewanego przez wszystkich obecnych STO LAT 
Otrzymaliśmy mnóstwo ciepłych życzeń na dalsze lata i gratulacji za dotychczasową działalność.
Z wielką dumą i radością zakończyliśmy wspaniałą uroczystość, zainteresowanie łodzian było ogromne, nasze korzenie i sentymenty połączyły się w jedno ze współczesnością, za pomocą wspomnień Klientów, gości i naszych.