krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
aaa
Krzysztof Klenczon pracował w Społem!
Grażyna Saj-Klocek odnalazła w archiwach Spółdzielni zaskakujące dokumenty dotyczące jego zatrudnienia w 1960r.
aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS „SPOŁEM" ŚWIĘTOWAŁA 125 LAT NA KONECCZYŹNIE

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2022 Opublikowano: poniedziałek, 17, październik 2022

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców obchodziła w niedzielę 18 września swoje 125-lecie na konecczyźnie. Z okazji tego pięknego jubileuszu pracownicy i zarządcy spotkali się, by wspólnie świętować. Na imprezie pojawili się przedstawiciele władz gminy i powiatu.
Święto rozpoczęło się mszą świętą w parafii św. Mikołaja w Końskich, później przeniosło się do Sali Bankietowej Markiz. Wydarzeniu przewodniczył obecny prezes spółdzielni Jerzy Cholewiński. Rozpoczęło się ono wprowadzeniem sztandaru na salę. Później głos zabrał były zarządca, a obecny przewodniczący Rady Nadzorczej Stanisław Haraziński, który powitał przybyłych i opowiedział krótko o początkach Społem.

– „Spółdzielnia nasza powstała w ciężkim okresie czasu, to jest w 1897 roku i była piątą spółdzielnią w Polsce. Powstała, żeby bronić się przed kapitalizmem, przed wyzyskiem. Chciałbym, żeby, proszę państwa, tak jak to troszkę ksiądz proboszcz wspomniał w kościele, żebyśmy powstali i minutą ciszy uczcili wszystkich tych, którzy w spółdzielni działali i już przeszli do wieczności"

Następnie wyświetlony został film pokazujący proces powstawania chleba, czyli podstawowego produktu spożywczego kupowanego przez klientów spółdzielni. Prezes podziękował piekarzom za pomoc w realizacji filmu oraz dodał kilka zdań"
- „Są rzeczy materialne, w naszych obiektach mamy usługi, mamy produkty i one są przez 125 lat ale gdyby nie było ludzi to tych 125 lat by nie było. Jak Państwo widzieli tak istotny produkt jak chleb, najważniejszy w naszych domach, też by nie istniał gdyby nie ręce naszych piekarzy, produktów nie mogliby Państwo kupić gdyby nie obsługa naszych sklepów. Proszę Państwa te 125 lat to są setki ludzi, setki członków, setki pracowników, to są tysiące historii, tysiące opowieści, tysiące przyjaźni, wzruszeń, bohaterstwa (...) te więzi, braterstwo. Tych 125 lat nie by nie było, i skromnie powiem bo jestem również spółdzielcą, gdyby nie My. Dlatego uznaliśmy, że dzisiaj chcemy pokazać ludzi, chcemy pokazać pracę, bo to jest święto Wasze, święto Nasze, wszystkich Spółdzielców, bo Spółdzielnia to My..."
Odznaki „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" przyznane przez KRS otrzymali: Beata Chrabąszcz, Anna Jankowska, Bolesław Orliński. Prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" Ryszard Jaśkowski wręczył odznaki „Zasłużony dla Społem", które otrzymali: Andrzej Adach, Joanna Karbownik, Halina Lar. Dyplomy „Społem" PSS Końskie - Renata Zbróg, Marian Borowski, Teresa Berdychowska, Liwia Świercz, Grażyna Frąc.
– „To były odznaczenia Krajowej Rady Spółdzielczej, odznaczenia Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem. Są to odznaczenia za całokształt, za wkład w spółdzielczość, a także dyplomy uznania za pracę tu, na terenie naszej koneckiej spółdzielni" – mówił prezes Jerzy Cholewiński.

Później głos przekazano zaproszonym gościom. Jako pierwsi wypowiedzieli się przedstawiciele powiatu koneckiego: starosta Grzegorz Piec i przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk.
– „Muszę państwu powiedzieć, że słowa, które prezes Cholewiński powiedział o pracownikach, no właśnie, firma to nie mury tylko ludzie. Panie prezesie, szacunek do równie ważnych osób, pan dba o pracowników. Wszystkiego najlepszego dla spółdzielców" – mówił Zbigniew Kowalczyk.
Następnie burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wyraził radość z długoletniej działalności PSS Społem na konecczyźnie:
– „Jest rzeczą rzadką w Polsce, obserwować rozwój firmy o tak długim okresie nieprzerwanego trwania, a jeszcze większą satysfakcją jest obserwować taką firmę w rodzinnym mieście. Pewnie nie miałoby to miejsca, gdyby nie wspólna praca samych pracowników, spółdzielców i władz spółdzielni [...] Jest takie pojęcie jak społeczna odpowiedzialność biznesu, ono od jakiegoś czasu funkcjonuje jako kontraport czystego, twardego liberalizmu. Mam wrażenie, obserwując historię PSS, że zanim ktoś wymyślił to hasło to wy już je w praktyce stosowaliście"

Listy gratulacyjne od Krajowej Rady Spółdzielczej oraz KZRSS „Społem" przekazał Ryszard Jaśkowski, który docenił min. formę zmiany pokoleniowej w Spółdzielni w składzie Zarządu tj. byłego długoletniego Prezesa Stanisława Harazińskiego i obecnego Jerzego Cholewińskiego. Życzył również Spółdzielni, aby nie schodziła z drogi ciągłego rozwoju i unowocześniania działalności.

Zarówno władze powiatu jak i gminy przekazały na ręce zarządu w osobach: Jerzy Cholewiński, Beata Chrabąszcz i Anna Sójka prezenty z okazji jubileuszu. Po przemówieniach na scenę wkroczył zespół muzyczny Sweet Combo. Po nim wystąpiła ukraińska grupa Dreamers.
Następnym punktem programu była licytacja obrazu pastelowego wykonanego przez pracownicę PSS Społem Edytę Pacak.
– „Licytacja zakończyła się na kwocie dwóch tysięcy złotych. Wylicytował go burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Pieniążki z licytacji zostaną przekazane na potrzeby dzieci z zespołu ukraińskiego Dreamers" – mówił prezes Cholewiński.
Po licytacji wystąpiła wokalistka-skrzypaczka Katarzyna Rosołek. Następnie na salę wniesiono pyszny tort z okazji 125-lecia spółdzielni na konecczyźnie. Podczas ostatniego punktu programu Dj Eryk przeprowadził zabawę dla uczestników wydarzenia. Chętni losowali nagrody w postaci sprzętów elektronicznych lub zestawów pościeli. Później rozpoczęła się część nieoficjalna wypełniona muzyką, tańcami i dobrą zabawą.
Po zakończeniu Gali świętowanie 125 lecia nadal trwa.
Dla Klientów przygotowano szereg Jubileuszowych zabaw skierowanych dla użytkowników facebookowego profilu oraz dla najmłodszych jak i pełnoletnich klientów sklepów. Do wygrania jest m.in. telewizory, Play Station 5, smartfony, Vouchery zakupowe, aparat Intax, Kino domowe, smartwitch i wiele innych nagród. O zabawach można się dowiedzieć na billboardach spółdzielni, w sklepach, na profilu facebookowy, ale również na stronie lokalnej gazety TKN24 oraz na ich kanale w telewizji kablowej.

  • sisIV2022_konskie01
  • sisIV2022_konskie02
  • sisIV2022_konskie03
  • sisIV2022_konskie04
  • sisIV2022_konskie05
  • sisIV2022_konskie06
  • sisIV2022_konskie07
  • sisIV2022_konskie08
  • sisIV2022_konskie09
  • sisIV2022_konskie10