Projekt kształcenia rezerw kadry zarządzającej spółdzielniami
Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne KZRSS „Społem" zaprasza wszystkie spółdzielnie do uczestnictwa w projekcie kształcenia rezerwy kadrowej pod nazwą „SPOŁEM – STUDIUM BIZNESOWEJ WIEDZY PRAKTYCZNEJ". Jest to cykl szkoleń dedykowany kadrze kierowniczej zarządzającej spółdzielniami zrzeszonymi w KZRSS „Społem", którego atutem jest zarówno wyjątkowy program, oparty na konkretnych przykładach i realiach panujących w spółdzielniach jak również atrakcyjna cena.
Projekt ma na celu rozwinięcie kompetencji związanych w równym stopniu z zarządzaniem, komunikacją, planowaniem, delegowaniem i motywowaniem. Jest propozycją kompleksowego rozwoju kadry menadżerskiej i obejmuje wszystkie strategiczne dla spółdzielni obszary.
Program został zaplanowany jako akademia rozwoju, która skupi się na praktycznej wiedzy, umiejętności pracy w konkretnym, z góry określonym środowisku biznesowym. Idea kształcenia kadry rezerwowej opiera się w głównej mierze na inwestycji w przyszłe kadry, w potencjał jaki posiadają w sobie kandydaci do procesu kształcenia. Konsultanci przygotowujący szkolenia skupią się na mocnej diagnozie kompetencyjnej uczestników: przeprowadzą testy, które pozwolą na dokonanie charakterystyki mocnych i słabych stron grupy, określą obszary do rozwoju i kompetencje niezbędne do zarządzania spółdzielnią.
Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy zdobędą wiedzę na temat pełnego spektrum kompetencji menadżerskich, niezbędnych do profesjonalnego wykonywania swoich obowiązków. Poznają mechanizmy sterujące organizacją i zdobędą narzędzia do świadomego zarządzania nimi. Dokonają wymiany wiedzy i doświadczeń ze swoich organizacji, nawiązując relacje pomagające w prowadzeniu spójnej strategii rozwoju całej sieci.
Korzyści dla spółdzielni uczestniczących w projekcie:
• Stworzenie rezerw kadrowych, pod kątem obszarów kompetencyjnych.
• Rozwój pracowników, przywiązanie do organizacji, stabilność kadry.
• Wzrost satysfakcji z pracy i zaangażowania menadżerów.
Programem Studium zostaną objęte następujące zagadnienia:
1. Motywowanie i delegowanie jako element zarządzania strategicznego.
2. Zarządzanie przez cele jako element strategii organizacji.
3. Rozwiązywanie konfliktów z zachowaniem postawy asertywnej.
4. Budowanie zespołów.
5. Techniki radzenia sobie ze stresem.
6. Komunikacja, wpływ czystej komunikacji na relacyjność w zespole.
7. Techniki kreatywnego myślenia, praca z innowacyjnym zespołem.
8. Budowanie relacji z otoczeniem biznesowym.
9. Negocjacje.
10. Psychologia dla kadry zarządzającej.
11. Konflikt – zarządzanie zmianą.
12. Praca z informacją zwrotną.
13 Rachunkowość dla kadry zarządzającej.
14. Zarządzanie finansami.
15. Prawo pracy.
16. Prawo spółdzielcze.
Projekt realizowany będzie przez firmę CPAB przy współudziale Instytutu Przedsiębiorczości, Innowacji i Komunikacji Społecznej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Proces kształcenia, który chcielibyśmy rozpocząć w październiku 2018 r., w formie 2- i 3-dniowych spotkań obejmujących wykłady, seminaria, ćwiczenia oraz wizyty studyjne, trwać będzie 6 miesięcy. Terminy i programy poszczególnych spotkań podamy na początku realizacji projektu, po zakończeniu rekrutacji.
Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia Studium.
Zajęcia będą odbywać się w salach Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego KZRSS „Społem" w Warszawie przy ul. Grażyny 13/15. Uczestnikom Studium zapewniamy noclegi w pokojach gościnnych CSK KZRSS „Społem'.
Koszt uczestnictwa jednej osoby w całym projekcie wynosi 8500 zł netto plus podatek VAT, cena zawiera koszty dydaktyczne, materiałów szkoleniowych, certyfikatów, wyżywienia, noclegów oraz organizacji wizyt studyjnych i czasu wolnego.
Zgłoszenia prosimy kierować do Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego KZRSS „Społem":
Renata Ostolska – 22 44 08 299, 601 400 813,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zapraszamy do skorzystania z oferty !
Dyrektor Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego
Renata Ostolska