krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2024".
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście i Fundacja „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło kontynuują wspólną akcję

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: środa, 19, listopad 2014

„Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście i Fundacja „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło kontynuują wspólną akcję „Poznajemy dawne obyczaje", mającą na celu rozpowszechnianie wśród przedszkolaków i młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej codziennego życia, obrzędów i wierzeń dawnych pokoleń, jak również przekazywanie wiadomości o kultywowaniu tradycji wśród współczesnych mieszkańców wsi.

Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów prowadzą kurpiowskie twórczynie ludowe z Kadzidła: Wiesława Bogdańska i Czesława Marchewka. W październiku br. poprowadziły one zajęcia dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących, przy ul. Koźmińskiej 7 w Warszawie, z którą to placówką śródmiejska „Społem" WSS współpracuje od wielu lat. Na tego rodzaju spotkaniach mieszkanki Kurpiów Zielonych prezentują stój kurpiowski, omawiając jego detale. Tym razem podstawą warsztatów była nauka wykonywaniania charakterystycznych dla Kurpiów kwiatów, tj. astrów oraz tzw. „byśków" – zwierzątek z ciasta z mąki żytniej, które według wierzeń zapewniały pomyślność w hodowli zwierząt, zdrowie i powodzenie gospodarzom.
Poczęstunek dla uczestników warsztatów zorganizowano dzięki pomocy partnerów handlowych „Społem" WSS Śródmieście: Pracowni Cukierniczej „Raj-Plus", Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „JBB", mającego swoją siedzibę w na Kurpiach, w Łysych, i Gospodarstwa Sadowniczego B.W. Musiałowscy.
Podsumowaniem warsztatów jest ogłoszony dla ich uczestników konkurs plastyczny na odwzorowanie stroju kurpiowskiego Puszczy Zielonej.