krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Ekspansja „Społem" PSS w Końskich na tereny wiejskie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: czwartek, 20, listopad 2014

W niedzielę, 9 listopada br., w Nowym Kazanowie po Mszy świętej o godz.10, odprawionej w kościele Zwiastowania NMP przez ks. proboszcza Stanisława Rożeja, został otwarty sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Końskich. Było to święto dla mieszkańców Nowego Kazanowa. Tuż po Mszy świętej wszyscy przeszli w paradzie do mieszczącego się tuż obok sklepu.

Najważniejszym momentem niedzielnego otwarcia było przecięcie wstęgi. Dokonali go: Stanisław Haraziński – prezes Zarządu, Anna Prządo – przewodnicząca Rady Nadzorczej „Społem" PSS w Końskich, Jerzy Rybicki – prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, burmistrzowie Michał Cichocki i Krzysztof Jasiński, starosta Bogdan Soboń, Beata Napierała – wiceprezes KSWP oraz ks. Stanisław Rożej, który chwilę wcześniej poświęcił sklep. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na pierwsze zakupy. Dla klientów, którzy wydali więcej niż 50 zł, czekała loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Przed sklepem zorganizowano festyn i poczęstunek. Można było spróbować ciast i wypieków z własnej piekarni oraz rozgrzać się herbatą i kiełbaskami z grilla. O dobry nastrój zadbał Zespół Pieśni i Tańca Dziebałtów.
Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty od godz. 6 do 18, a w niedzielę od godz. 9 do 16.
Dyplomami za zaangażowanie przy otwarciu sklepu zostały wyróżnione panie: Urszula Lipowska, Aldona Kalwińska i Ewelina Bocheńska. Gratulowali im: Stanisław Haraziński – prezes Zarządu, Anna Prządo – przewodnicząca Rady Nadzorczej i Jerzy Holewiński – dyrektor handlowy.
„Społem" PSS w Końskich działa od 1897 roku. Obecnie prowadzi 17 placówek handlowych spożywczych, Centrum Hurtowo Detaliczne oraz Zakład Piekarnicze Ciastkarski. Jesienią ubiegłego roku „Społem" PSS w Końskich kupiła cztery sklepy od GS-u. Wszystkie przeszły kapitalny remont i rozbudowę. Za sobą otwarcie mają placówki w Bedlnie i Nowym Dziebaltowie. W niedzielę otwarto sklep w Kazanowie Nowym, a w przyszłym roku klienci zostaną zaproszeni do Sierosławic.
– Sklep w Nowym Kazanowie został rozbudowany. Zwiększyliśmy jego powierzchnię oraz dobudowaliśmy pomieszczenia magazynowe, zamontowaliśmy klimatyzację – poinformował prezes Stanisław Haraziński. – Zgoda buduje. Właśnie dzięki zgodzie udało nam się rozbudować ten sklep i realizować wiele przedsięwzięć dla naszego lokalnego handlu. Dziękuję Radzie Nadzorczej, pracownikom i wszystkim klientom – dodał. W okresie zimowym w sklepie pracować będą dwie panie: Urszula Lipowska i Aldona Kalwińska, w okresie letnim zatrudnienie zwiększy się o jedną osobę. W Nowym Kazanowie kupimy zarówno produkty spożywcze jak i przemysłowe.