krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
2 lipca 2021r. o godz. 9.00 zapraszamy na piąte w tym roku spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2021"
Temat wiodący: „Zmiany w podatkach i prawie spółdzielczym od lipca 2021 r."
aaa
Neon „Społem" w teledysku „The Ride" Rafała Brzozowskiego
Utwór „The Ride" będzie reprezentował Polskę na najbliższej Eurowizji zaś neon pochodzi z dawnego Domu Towarowego Sezam...
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Przedświąteczna zbiórka żywności w SDH „Hala Mirowska"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: wtorek, 16, grudzień 2014

Od kilku już lat, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, organizacje pozarządowe organizują zbiórkę produktów o wydłużonym terminie przydatności do spożycia. W tę akcję wpisuje się m.in. Bank Żywności SOS w Warszawie , który podobnie jak w latach ubiegłych dzięki aktywnym wolontariuszom w największych warszawskich hipermarketach i ofiarnym klientom gromadzi ogromne ilości produktów.

W przedświąteczne zbiórki żywności włącza się m.in. „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście, poprzez stworzenie możliwości gromadzenia produktów przez wolontariuszy w swoim SDH „Hala Mirowska". Tegoroczna zbiórka w „Hali Mirowskiej" odbyła się w dniach 28-29 listopada, podczas której klienci przekazali wolontariuszom duże ilości produktów. Wyniki zbiórki Bank Żywności SOS ogłosi po jej całkowitym podsumowaniu.
Z magazynów Banku Żywności SOS zebrane produkty trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy i Mazowsza za pośrednictwem 143 organizacji pozarządowych, takich jak: świetlice środowiskowe, TPD, noclegownie, schroniska „Monar", „Caritas", PCK i inne podmioty. Bank szacuje, że w tym roku ponad 50.000 osób otrzyma paczki o wadze 3 kg każda.
Również w „Hali Mirowskiej", w dniach 12 listopada do 10 grudnia br., prowadzona jest podobna zbiórka żywności, zorganizowana przez Fundację Polskiego Handlu pod hasłem: „Podaruj innym Święta". Pozyskane w czasie zbiórki produkty trafią do Stowarzyszenia „Karen", prowadzącego świetlice dla dzieci na terenie warszawskiej Pragi.