krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2024".
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

Społemowska restauracja „Podlasianka" w nowej odsłonie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2015 Opublikowano: środa, 14, styczeń 2015

W nowo wyremontowanej restauracji „Podlasianka" w Bielsku Podlaskim, należącej do miejscowej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców, już po raz 44 mieszkańcy miasta powitali Nowy Rok. „Podlasianka" to najstarsza restauracja w mieście. Jej historia sięga 1970 roku. Lokal na stałe wpisał się w wizerunek miasta. Kilka pokoleń bielszczan miało tu swoje studniówki, wesela, chrzciny, zabawy sylwestrowe.

Wyremontowana „Podlasianka" to nowa restauracja, ale z tradycją. Jak możemy przeczytać w historii „Społem" PSS w Bielsku Podlaskim, był to jedyny lokal, do którego bez skrępowania wchodziły kobiety z dziećmi. W środku czekały na nich lody i kawa. Już rok po otwarciu „Gazeta Handlowa" podkreślała miłą obsługę w lokalu. Od tamtej pory restauracja parokrotnie zmieniała swe oblicze. Gruntowną modernizację przeszła m. in. pod koniec lat 80. XX wieku.
Niedawno odbyło się uroczyste otwarcie restauracji „Podlasianka" po kolejnym remoncie. Jej nowe wnętrze jest eleganckie, ale nawiązuje do historii. Na ścianach lokalu można podziwiać archiwalne fotografie Bielska Podlaskiego. Nad wejściem są też stare neony symbolizujące przywiązanie do tradycji.
Antonina Turkowicz, prezes „Społem" PSS w Bielsku Podlaskim, podkreśla, że nowością w restauracji jest też kameralna sala, idealna na spotkania biznesowe lub kuluarowe rozmowy. Niezmiennie w „Podlasiance" ciągle jest bardzo miła atmosfera.
W restauracji serwowane są dania regionalne. Nowością jest linia wyrobów dietetycznych, jak też zorganizowanie sprzedaży wyrobów garmażeryjnych, produkowanych w restauracji w tzw. „Sklepiku Podlasianki". Wprowadzone zmiany podkreślają nowoczesność i funkcjonalność restauracji, a jednocześnie podkreślają bogactwo historii spółdzielczej w mieście Bielsk Podlaski.