krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście pomaga organizacjom pozarządowym w realizacji ich statutowych celów

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2015 Opublikowano: poniedziałek, 12, styczeń 2015

„Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście w Warszawie od wielu lat pomaga organizacjom pozarządowym w realizacji ich statutowych celów. Pomoc ta polega m.in. na udostępnianiu powierzchni w placówkach handlowych na postawienie skarbon na pieniądze zbierane od klientów.

Ponadto od paru lat śródmiejska „Społem" WSS włącza się w ogólnopolską akcję Mennicy Polskiej „Szczęśliwe dukaty", w czasie której w placówkach handlowych spółdzielni reszty wydawane są w postaci dukatów o nominale 5 zł. Zgromadzone środki wpływały na konto UNICEF, a od ubiegłego roku zasilają konto Fundacji TVN „Nie jesteś sam".
Z kolei współpraca z Bankiem Żywności SOS w Warszawie czy Fundacją Polskiego Handlu pozwala na gromadzenie od klientów artykułów o wydłużonym terminie przydatności. Również partnerzy handlowi śródmiejskiej „Społem" WSS udzielają wsparcia produktowego organizacjom, które zwracają się o taką pomoc do spółdzielni.
Niekiedy organizacje pozarządowe, posiadające odpowiednie decyzje Ministra Administracji i Cyfryzacji, z pomocą wolontariuszy, w wytypowanych placówkach handlowych śródmiejskiej spółdzielni realizują zbiórkę publiczną środków np. na dofinansowanie posiłków i zakup środków codziennego użytku dla dzieci i młodzieży z domów dziecka. Taka zbiórka miała miejsce w miesiącu styczniu br. w SDH „Hala Mirowska" i w „Sezamie" przy ul. Rzeczypospolitej 14 oraz w sklepie nr 7 przy ul. Wiejskiej. Odpowiednio przygotowani wolontariusze Fundacji „Moc Serca" przeprowadzili kwestę wśród klientów na wyżej wymienione cele. Fundacja zamierza w miarę możliwości kontynuować zbiórkę w innych placówkach handlowych śródmiejskiej spółdzielni.