krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

WSP „Społem" w Kielcach w czołówce „Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy za rok 2014"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2016 Opublikowano: piątek, 22, styczeń 2016

Zarząd Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy w Warszawie w dniu 24 listopada 2015 roku ogłosił wyniki „Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy za rok 2014". W rankingu udział wzięło 41 spółdzielni. Drugie miejsce w rankingu, z liczbą 166 punktów, zajęła Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Kielcach. Na pierwszym miejscu rankingu, z liczbą 170 punktów, znalazła się Spółdzielnia Pracy „Muszynianka" w Krynicy-Zdroju.

Spółdzielnie pracy, które biorą udział w badaniu ankietowym, oceniane są w oparciu o kryteria ekonomiczne, takie jak: rentowność, wydajność pracy i produktywność majątku oraz kryteria społeczne takie jak: średnia płaca i wysokość funduszy socjalnych.
Głównym celem rankingu jest ustalenie społecznych i ekonomicznych efektów działalności spółdzielni pracy w Polsce. Ważnym aspektem jest również wyłonienie i promowanie najbardziej efektywnych jednostek.
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Kielcach to firma o ponad 90-letnim doświadczeniu w branży spożywczej. Kluczowymi wyrobami spółdzielni są: „Majonez Kielecki" i „Musztarda Kielecka delikatesowa stołowa". Spółdzielnia osiągnęła drugie miejsce w produkcji majonezu w Polsce oraz wysoką pozycję pośród krajowych wytwórców musztardy.
W 2010 roku marka „Majonez Kielecki" została uznana, według rankingu „Rzeczpospolitej", jednym z najbardziej wartościowych polskich znaków towarowych.
Ważnym elementem strategii rozwoju WSP „Społem" w Kielcach jest działalność w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Spółdzielnia w swoich działaniach stara się uwzględniać potrzeby lokalnych społeczności – dbać o środowisko naturalne, wspomagać przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i sportowym oraz wspierać najmłodszych potrzebujących.
WSP „Społem" w Kielcach jest istotnym elementem w lokalnej społeczności Kielc, a także jedną z wizytówek całego regionu świętokrzyskiego.