krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

EURO COOP upomina się o handlowców!

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2021 Opublikowano: piątek, 12, marzec 2021

4 marca br. organizacja Euro Coop wysłała pismo do przewodniczącej Komisji Europejskiej Pani Ursuli VON DER LEYEN, w którym zwraca się do Komisji o wydanie oficjalnego zalecenia dla państw członkowskich, aby rozważyła włączenie pracowników handlu detalicznego do jednej z priorytetowych grup szczepień. List jest również podpisany przez bliskiego sojusznika Euro Copp , Independent Retail Europe - reprezentującego niezależnych rodzinnych sprzedawców detalicznych.

Chcielibyśmy podkreślić, że Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" już w dniu 15 stycznia br. upominał się o szczepienia pracowników handlu w piśmie wystosowanym do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego.

 

Zapraszamy do zapoznania sie z oryginałem pisma: zobacz oryginał oraz jego tłumaczeniem:


Tłumaczenie pisma:

Pani Ursula VON DER LEYEN Bruksela
Przewodnicząca Komisji Europejskiej
Komisja Europejska
Rue de la Loi / Wetstraat 200
1049 Bruksela
Belgia

Szanowna Pani Prezydent von der Leyen,
W imieniu europejskiego ruchu spółdzielni konsumenckich i europejskich grup niezależnych sprzedawców, prosimy o przyjęcie naszych życzeń pomyślnego i zdrowego roku 2021.
Wierzymy, że krajowi członkowie naszych dwóch stowarzyszeń również mogą przyczynić się do uczynienia tego roku bardziej pomyślnym. Dlatego kierujemy do Pani propozycję dotyczącą strategii szczepień COVID-19.
Euro Coop i Independent Retail Europe reprezentują razem 27 krajowych sieci spółdzielni konsumenckich i grupy niezależnych sprzedawców detalicznych na całym kontynencie, które zrzeszają 400 000 lokalnych przedsiębiorstw, prowadzą 800 000 sklepów i inwestują w 7,3 miliona miejsc pracy. Przede wszystkim codziennie obsługujemy 95 milionów konsumentów, z których 35 milionów jest również właścicielami i równorzędnymi udziałowcami firm Euro Coop ze względu na spółdzielczy model własności i zarządzania.
W całej Unii dominują grupy niezależnych detalistów i spółdzielni konsumenckich, które odgrywają szczególnie aktywną rolę na obszarach wiejskich i małych miasteczkach.
W miarę jak Europa przygotowuje się do złagodzenia panującego raz na pokolenie kryzysu, spółdzielnie konsumenckie i grupy niezależnych sprzedawców detalicznych wspierają potrzebujących i podtrzymują swoją misję służenia ludziom. Utrzymując nasze sklepy otwarte i stosując niewiarygodną elastyczność w naszych działaniach, udało nam się zaoferować naszym 95 milionom konsumentów w wielu tysiącach lokalnych społeczności w całej UE niezakłócone możliwości zakupów w znacznie ograniczonej codziennej rutynie. Naszych 7,3 miliona pracowników znajduje się na pierwszej linii frontu, dostarczając ludziom żywność. To sprawia, że praca sektora handlu detalicznego żywnością jest zadaniem o znaczeniu systemowym. Pracownicy wykonują niesamowitą pracę, nie tylko zapewniając dostawę towaru, ale także w bezpośrednim kontakcie z klientem. Wiele im zawdzięczamy.
Jednak obecna fala epidemii dotyka coraz większej liczby pracowników, co zmusza do zamykania kolejnych sklepów.
Z tych powodów, w imieniu europejskich spółdzielni konsumenckich i grup niezależnych sprzedawców detalicznych, apelujemy do Państwa o rozważenie złożenia formalnej propozycji państwom członkowskim w celu włączenia pracowników detalicznych do grup priorytetowych zgodnie z ich krajowymi planami strategicznymi szczepień, tak więc że zaraz po zadbaniu o priorytetowe grupy ryzyka można je zaszczepić tak szybko, jak to możliwe.

Pozwoli im to dalej robić to, co robią najlepiej: obsługiwać klientów.
Pani Prezydent, wierzymy, że razem możemy przyczynić się do korzystniejszego rozwoju w tych niezwykłych czasach. Dlatego wyrażamy gotowość do odkrywania możliwości współpracy i wzajemnego wsparcia.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w celu dalszej koordynacji.
Jeszcze raz przyjmijcie nasze głębokie przemyślenia i życzenia udanego 2021 roku.

Z poważaniem,
Todor Ivanov Else Groen
Secretary-General Director General Independent Retail Europe
Euro Coop

4 marca 2021