krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości
aaa
Neon „Społem" w teledysku „The Ride" Rafała Brzozowskiego
Utwór „The Ride" będzie reprezentował Polskę na najbliższej Eurowizji zaś neon pochodzi z dawnego Domu Towarowego Sezam...
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Akcja pomoc na święta dla potrzebujących

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2021 Opublikowano: czwartek, 25, marzec 2021

Przed wszystkimi świętami możemy zaobserwować zwiększenie ilości akcji charytatywnych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących. Nie inaczej jest przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi.
Spółdzielnie PSS Społem z województwa podlaskiego biorą udział w akcji pod hasłem „Święta godne, a nie głodne", odbywa się w tym tygodniu w około 200 sklepach w woj. podlaskim. To tradycyjna akcja Banku Żywności.

Podczas zbiórki Bank zachęca do przekazywania przede wszystkim artykułów z długą datą ważności oraz takich, które będzie można wykorzystać do świątecznych potraw. Mąka, olej, cukier na pewno przydadzą się do wielkanocnej baby czy mazurka, a majonez jest nieodzownym towarzyszem jajek i sałatki warzywnej. Nie zapominajmy też o słodkim dodatku w postaci odrobiny słodyczy. W woj. podlaskim akcja odbywa się w dniach 15-20 marca. Kosze, które można zapełniać żywnością stoją w ok. 200 sklepach, m.in. sieci PSS Społem.

W organizowanej przez lubelski Caritas zbiórce min. żywności bierze udział Lubelska Spółdzielnia Spożywców Społem, a dokładnie w akcji „Wielkanocne Śniadanie na Wynos", której celem jest wsparcie najuboższych mieszkańców Lublina paczkami żywnościowymi z produktami do przygotowania uroczystego śniadania wielkanocnego. Żywność zebrana podczas zbiórki, zostanie przekazana w paczkach Brata Alberta osobom, które na co dzień korzystają ze wsparcia Bractwa Miłosierdzia i Kuchni Brata Alberta . Zbiórka odbyła się w dziewięciu lubelskich sklepach LSS Społem.