krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Rozwój współpracy „Społem" WSS Śródmieście z Przedszkolem nr 14 w ramach akcji o właściwym odżywianiu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: czwartek, 05, czerwiec 2014

„Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście w Warszawie podjęła współpracę z Przedszkolem nr 14 o wdzięcznej nazwie „Senatorek", przy ul. Senatorskiej 24 a, w prowadzonej akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce... i w zabawie".

Operatywne kierownictwo tej placówki podejmuje różnego rodzaju przedsięwzięcia .
Już po raz piaty, w maju br., Przedszkole nr 14 było organizatorem V. Festiwalu Piosenki Angielskiej dla dzieci ze śródmiejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych śródmiejskich szkół podstawowych.
Celem tej imprezy jest zainteresowanie dzieci i nauczycieli nauką języka obcego, aktywizacja środowiska w zakresie działań językowych, podejmowanie inicjatyw wewnętrznych w ramach istniejących możliwości. Należy dodać, że otrzymane w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych dwukrotnie granty pozwoliły placówce zrealizować projekt: „Poznajmy się", we współpracy ze szkołą w Wielkiej Brytanii oraz projekt „Mali naukowcy", we współpracy z europejskimi i pozaeuropejskimi przedszkolami i szkołami. Wielu studentów odbywało praktyki językowe w przedszkolu przy ul. Senatorskiej.
Uczestników V. Festiwalu Piosenki Angielskiej, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Wojciecha Bartelskiego, gościło Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej. W jubileuszowym Festiwalu wzięło udział blisko 150 dzieci w wieku przedszkolnym z 23 przedszkoli, w tym 4 szkół podstawowych. Z uwagi na ilość zgłoszeń przesłuchania odbywały się w dwóch turach. Dla wszystkich przygotowano dyplomy oraz upominki. Nauczyciele zostali obdarowani przez sponsorów również materiałami dydaktycznymi.
W nawiązaniu do prowadzonej w Przedszkolu nr 14 akcji o właściwym odżywianiu, śródmiejska „Społem" WSS dla uczestników i zaproszonych gości V Festiwalu Piosenki Angielskiej przygotowała „Wiosenny kosz zdrowia" z warzywami i jabłkami, do którego produkty dostarczył dostawca warzyw A. Smulski oraz Gospodarstwo Sadownicze B.W. Musiałowscy – producent jabłek.
Partnerzy handlowi „Społem" WSS Śródmieście nie tylko zapewnili poczęstunek, ale także przekazali artykuły na upominki dla wszystkich uczestników Festiwalu. Sponsorami, oprócz wyżej wymienionych, byli : Garmond Press, E.Wedel, Polmars, Pracownia Cukiernicza Raj-Plus i Anda Dystrybucja.
W przygotowaniach imprezy ze strony „Społem" WSS Śródmieście uczestniczyły Joanna Stachowiak i Jolanta Jędrzejewska.