krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Zakończono I edycję ogólnopolskiej akcji „Cała reszta to szczęście"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: poniedziałek, 02, czerwiec 2014

W dniu 19 maja br. zakończono I edycję ogólnopolskiej akcji: „Cała reszta to szczęście", której organizatorami była Fundacja TVN „nie jesteś sam" i Mennica Polska. W akcji wzięło udział 21 podmiotów, wśród nich „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali dyplomy wraz z kolekcją „Szczęśliwych Dukatów", oznaczoną kolejnym numerem.

Podziękowania za udział w akcji dla „Społem" WSS Śródmieście odebrały: Anna Tylkowska - prezes Zarządu i Jolanta Jędrzejewska.
Fundacja „nie jesteś sam" jest pozarządową organizacją istniejącą od 2001 roku , której fundatorem jest spółka akcyjna TVN. Od początku jej istnienia prezesem jej jest dziennikarka, prezenterka telewizyjna Bożena Walter. Fundacja prowadzi działania na rzecz rzeczowego i finansowego wsparcia chorych dzieci i osób starszych. Pomaga placówkom służby zdrowia i ośrodkom pomocy społecznej. Finansuje m.in. remonty, budowę nowych obiektów, turnusy rehabilitacyjne, protezy itp.
Fundacja ta, w okresie od 15 stycznia br. do 18 marca br., zorganizowała z doświadczonym partnerem w akcjach „Reszta w twoich rękach" - Mennicą Polską, ogólnopolskie przedsięwzięcie: „Cała reszta to szczęście". Mosiężne „Szczęśliwe Dukaty", wartości 5 zł, wybili mincerze Mennicy Polskiej wg technologii monet będących w obiegu. Wyjątkowym atutem dukatów były ich rewersy zaprojektowane przez prezesa Fundacji Bożenę Walter oraz przez dziennikarzy stacji TVN, pracujących także w Fundacji. Ponadto sześć dukatów mogło tworzyć niepowtarzalną kolekcję.
Na majowym spotkaniu autorki rewersów dukatów omówiły idee związane z ich projektami. Dłoń na rewersie Bożeny Walter, uzupełniona literkami i cyferkami jej wnucząt, to wymowny symbol działalności Fundacji. Kinga Rusin przewidując , że serduszka mogą pojawić się w innych projektach, w swoim wykorzystała drzewo, symbol Fundacji, które daje bezpieczne schronienie. Anna Maruszeczko wykorzystała serce, do którego prowadzi labirynt i hasło: „Zostań sobą". Wizerunek dzieci wpisany w literkę „M" i zdanie „Pomaganie innym jest bezcenne", to projekt Magdy Mołek . Sercem posłużyła się również Dorota Wellman , a Marcin Prokop umieścił na rewersie jej i swoją karykaturę twarzy. Cenne na dukatach są również podpisy autorów.
W okresie trwania akcji: „Cała reszta to szczęście", do klientów śródmiejskiej „Społem" WSS trafiło 10.800 „Szczęśliwych Dukatów".
Zarówno powodzenie tej akcji, jak i zaangażowanie partnerów w pełni usatysfakcjonowały organizatorów i już na majowym spotkaniu podjęto decyzję o jej kontynuowaniu w roku przyszłym.