krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Zakończono I edycję ogólnopolskiej akcji „Cała reszta to szczęście"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: poniedziałek, 02, czerwiec 2014

W dniu 19 maja br. zakończono I edycję ogólnopolskiej akcji: „Cała reszta to szczęście", której organizatorami była Fundacja TVN „nie jesteś sam" i Mennica Polska. W akcji wzięło udział 21 podmiotów, wśród nich „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali dyplomy wraz z kolekcją „Szczęśliwych Dukatów", oznaczoną kolejnym numerem.

Podziękowania za udział w akcji dla „Społem" WSS Śródmieście odebrały: Anna Tylkowska - prezes Zarządu i Jolanta Jędrzejewska.
Fundacja „nie jesteś sam" jest pozarządową organizacją istniejącą od 2001 roku , której fundatorem jest spółka akcyjna TVN. Od początku jej istnienia prezesem jej jest dziennikarka, prezenterka telewizyjna Bożena Walter. Fundacja prowadzi działania na rzecz rzeczowego i finansowego wsparcia chorych dzieci i osób starszych. Pomaga placówkom służby zdrowia i ośrodkom pomocy społecznej. Finansuje m.in. remonty, budowę nowych obiektów, turnusy rehabilitacyjne, protezy itp.
Fundacja ta, w okresie od 15 stycznia br. do 18 marca br., zorganizowała z doświadczonym partnerem w akcjach „Reszta w twoich rękach" - Mennicą Polską, ogólnopolskie przedsięwzięcie: „Cała reszta to szczęście". Mosiężne „Szczęśliwe Dukaty", wartości 5 zł, wybili mincerze Mennicy Polskiej wg technologii monet będących w obiegu. Wyjątkowym atutem dukatów były ich rewersy zaprojektowane przez prezesa Fundacji Bożenę Walter oraz przez dziennikarzy stacji TVN, pracujących także w Fundacji. Ponadto sześć dukatów mogło tworzyć niepowtarzalną kolekcję.
Na majowym spotkaniu autorki rewersów dukatów omówiły idee związane z ich projektami. Dłoń na rewersie Bożeny Walter, uzupełniona literkami i cyferkami jej wnucząt, to wymowny symbol działalności Fundacji. Kinga Rusin przewidując , że serduszka mogą pojawić się w innych projektach, w swoim wykorzystała drzewo, symbol Fundacji, które daje bezpieczne schronienie. Anna Maruszeczko wykorzystała serce, do którego prowadzi labirynt i hasło: „Zostań sobą". Wizerunek dzieci wpisany w literkę „M" i zdanie „Pomaganie innym jest bezcenne", to projekt Magdy Mołek . Sercem posłużyła się również Dorota Wellman , a Marcin Prokop umieścił na rewersie jej i swoją karykaturę twarzy. Cenne na dukatach są również podpisy autorów.
W okresie trwania akcji: „Cała reszta to szczęście", do klientów śródmiejskiej „Społem" WSS trafiło 10.800 „Szczęśliwych Dukatów".
Zarówno powodzenie tej akcji, jak i zaangażowanie partnerów w pełni usatysfakcjonowały organizatorów i już na majowym spotkaniu podjęto decyzję o jej kontynuowaniu w roku przyszłym.