krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" PSS w Bielsku Podlaskim konsekwentnie modernizuje swoje placówki

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: piątek, 24, kwiecień 2015

Rok 2015 w „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bielsku Podlaskim to kolejny rok zwiększonych wydatków inwestycyjnych. Już na przełomie miesiąca stycznia i lutego 2015 roku spółdzielnia zrealizowała pierwsze zadanie inwestycyjne.

Była to gruntowna modernizacja pomieszczeń Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego, w którym hala produkcyjna wraz z zapleczem magazynowo-socjalnym użytkowana jest od 2002 roku. Stąd niezbędną była gruntowna modernizacja wymienionych pomieszczeń.
Mając na uwadze, że przychody Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego stanowią blisko 10% przychodu spółdzielni ogółem w skali roku, spółdzielnia więc pielęgnuje tę branżę i dba o jakość wyrobów. Na bielskim rynku zarówno wyroby piekarskie jak i ciastkarskie spółdzielni cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów.
Remonty zdecydowanie wpływają też na poprawę warunków pracy załogi. Ma to istotne znaczenie ze względu na problemy z pozyskaniem pracowników w zawodzie ciastkarz czy piekarz.

Kolejną tegoroczną modernizacją w bielskiej „Społem" PSS była modernizacja obiektu handlowego. Był to sklep nr 13 przy ul. Białowieskiej. Sklep ten ma szczególną lokalizację, bowiem jest położony przy ruchliwej trasie do Białowieży.
Remodeling tej placówki to nie tylko zmiana jej wnętrza, ale też zmiana otoczenia zewnętrznego, w tym zmiana elewacji sklepu. Zmiany te pozwoliły na włączenie tej placówki do sieci sklepów „Gama". Uroczyste otwarcie sklepu odbyło się w dniu 10 marca 2015roku. Towarzyszące mu liczne degustacje oraz promocja zgromadziły w tym dniu liczną grupę klientów.

W I kwartale 2015 roku zakończyła sie również modernizacja restauracji „Podlasianka". Modernizacja objęła zaplecze kuchenne, pomieszczenia produkcyjno-magazynowe na poziomie pierwszym oraz korytarz łączący restaurację z salą bankietową.
Przeprowadzony remont w restauracji nie tylko wpłynął na zdecydowaną poprawę warunków pracy 15-osobowej załogi, ale również, w głównej mierze, wpłynął na zwiększenie efektywności placówki. Poszerzona została lista asortymentowa produkowanych wyrobów garmażeryjnych, szczególnie typu jarskiego. Kolejny krok to działania zmierzające do rozszerzenia kręgu odbiorców zewnętrznych. Dużym zainteresowaniem w mieście i okolicy cieszą się usługi cateringowe. Aktualnie bielska spółdzielnia jest w trakcie realizacji umowy na dotację, na zakup środka transportowego, co niewątpliwie wpłynie na poprawę tego typu usługi.
W regionie podlaskim niewiele spółdzielni, tak jak bielska „Społem" PSS, prowadzi działalność w branży gastronomii otwartej. Dodatkowym wyróżnikiem gastronomii prowadzonej przez „Społem" PSS w Bielsku Podlaskim jest produkcja i sprzedaż wyrobów garmażeryjnych. Salceson bielski, jako wyrób garmażeryjny, na stale wpisał się na listę szczególnego zainteresowania bielszczan.