krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

70-lecie „Społem" PSS w Kościerzynie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: wtorek, 26, maj 2015

„Polska Dziennik Bałtycki" z 19 maja br., w związku z 70-leciem „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kościerzynie, zamieścił artykuł reklamowy poświęcony Spółdzielni Jubilatce, zatytułowany: <"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kościerzynie istnieje od 1945 roku>.

We wstępie artykuł ten informuje, że dokładnie 11 maja 1945 roku zebrało się 14 osób ówczesnych założycieli Spółdzielni Spożywców. Jej siedzibą było biuro zlokalizowane przy ul. Rynek 22.
Następnie czytamy m.in.: „Zmiana zasad gospodarczych w roku 1989 zastała spółdzielnię w dość dobrym stanie technicznym i lokalowym. Spółdzielnia przeszła transformację i dzisiaj dysponuje wieloma własnymi nieruchomościami na terenie Kościerzyny i okolic. Łączymy wieloletnią tradycję handlową z nowoczesnymi technikami sprzedaży oraz pracą zaangażowanego personelu. Od roku 2011 „Społem" PSS jest członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Pomorskiego. Za smak, technikę wytwarzania i tradycję w produkcji chleba wiejskiego z ziemniakami, który został wpisany na listę Produktów Tradycyjnych. „Społem" Kościerzyna zostało w ostatnich latach wyróżnione medalem im. Tomasza Rogali nadawanym przez Radę Miasta Kościerzyna, brązową i srebrną statuetką Lodołamaczy za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, złotą odznaką Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, nagrodą gospodarczą Złotego Koscera, Hitem Pomorza 2008 i 2009, Kryształowym Hitem 2010 oraz nagrodą Innowacyjna Spółdzielnia.
Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej „Społem" PSS w Kościerzynie jest:
• działalność handlowa w sklepach detalicznych branży ogólnospożywczej i mięsno- wędliniarskiej,
• działalność gastronomiczna i hotelowa (Bar Expresso – bar mleczny, Hotel Garczyn),
• produkcja pieczywa, ciast oraz wyrobów ciastkarskich świeżych wytwarzanych metodami tradycyjnymi,
• wynajem, budowa oraz sprzedaż nieruchomości mieszkalnych i użytkowych".