krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Kolejna Konferencja „SPOŁEM 2024" już za nami!
aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

Praktyki uczniów z Chateauroux w piekarniach „Społem" PSS w Olsztynie.

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2016 Opublikowano: wtorek, 24, maj 2016

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olsztynie, jako firma społecznie odpowiedzialna, bierze udział w wielu różnych inicjatywach lokalnej społeczności i lokalnych władz. Jedną z nich jest zorganizowanie, zainicjowanych przez Urząd Miasta Olsztyna, szkolnych praktyk zawodowych dla uczniów Szkoły Gastronomicznej w Chateauroux we Francji. Miasto Chateauroux jest miastem partnerskim Olsztyna od 1991 roku.

W maju 2016 młodzież z Chateauroux odwiedzi olsztyńską „Społem" PSS już po raz trzeci. Pięcioosobowa grupa uczniów odbędzie kilkudniowe praktyki zawodowe w dwóch piekarniach „Społem" PSS w Olsztynie: Piekarni Nr 3 oraz Piekarni-Ciastkarni Nr 2. Celem praktyk będzie przedstawienie technologii stosowanych w zakładach produkcyjnych na dynamicznie zmieniającym się rynku, poznanie specyfiki zakładów oraz tajników wypieku pieczywa i wyrobów ciastkarskich. Będzie to także okazja do wymiany informacji i poznania różnic w działalności piekarni i cukierni w Polsce i we Francji. Praktyki zagranicznej młodzieży są z pewnością cennym doświadczeniem nie tylko dla gości, ale także dla pracowników olsztyńskiej „Społem" PSS.