krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Nowy pawilon handlowy „Społem" PSS w Śremie
Jest to kolejny pawilon, którego elewacja jest wykonana z czerwonego szkła i euronitu antracytowego.
aaa
Już we wrześniu zapraszamy pierwsze siatkarskie rozgrywki!
AL-KO Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka w piłce siatkowej kobiet oraz AL-KO Superpuchar Polski Mężczyzn 2024
aaa
Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" kontynuuje współpracę z Polską Ligą Siatkówki
Podpisana w dniu 14 lipca br. nowa umowa obejmuje wszystkie prowadzone przez PLS rozgrywki…
aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
Copyright by KZRSS "Społem"

Współpraca „Społem" WSS Śródmieście z placówkami kulturalnymi i oświatowymi

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2016 Opublikowano: wtorek, 31, maj 2016

W maju br. „Społem" Warszawka Spółdzielnia Spożywców Śródmieście współpracowała z placówkami kulturalnymi i oświatowymi, włączając się w organizowane przez nie imprezy udzielając wsparcia produktowego lub przekazując artykuły na nagrody.
Nagrody w postaci książek o tematyce spółdzielczej i nie tylko wzbogaciły loterię organizowaną przez Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce podczas Nocy Muzeów w dniu 14 maja br.

Wydawnictwa były także uzupełnieniem nagród dla uczestników Królewskiego Turnieju Tańców Polskich, organizowanego w dniach 14-15 maja br. przez Centrum Kultury Wilanów. W tegorocznej edycji kujawiaka, mazura, oberka i krakowiaka tańczyło 150 par, prezentując tańce licznie zgromadzonej publiczności w Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego w dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.
Śródmiejska spółdzielnia i jej partnerzy handlowi: „Activ" sp. z o.o., „Bakoma", „Coca Cola", Spółka „Frutta", „Garmond Press", „Kart-Pak" s.c. i „Raj-Plus" udzielili wsparcia produktowego Przedszkolu nr 14, organizatorowi VII Festiwalu Piosenki Angielskiej dla dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych śródmiejskich szkół podstawowych. Celem imprezy jest zainteresowanie dzieci i nauczycieli nauką języka obcego, aktywizacja środowiska w zakresie działań językowych, podejmowanie inicjatyw wewnętrznych w zakresie możliwości nauki języka angielskiego. W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 200 dzieci z 33 placówek. Swoje zdolności w zakresie posługiwania się językiem wyspiarzy w piosence, dzieci zaprezentowały na scenie Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej. Wieloletnie doświadczenie Przedszkola nr 14 w organizowaniu tego Festiwalu spotyka się z uznaniem ze strony jego uczestników, władz śródmiejskiej dzielnicy oraz zaproszonych gości.
Współpraca z placówkami oświatowymi, w ramach działań śródmiejskiej spółdzielni na rzecz lokalnego środowiska, to m.in. włączanie się w organizowane przez nie imprezy zarówno bezpośrednio w ich siedzibach, jak i tych organizowanych dla szerszego grona poza ich obiektami.
Po raz czwarty Zespół Szkół Specjalnych im. Kazimierza Kirejczyka z ulicy Długiej w Warszawie zorganizował w dniu 25 maja br. Wiosenny Bieg Osób Niepełnosprawnych. W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym nr 3 „Varsovia", gdzie przed laty trenował Robert Lewandowski, w biegach i marszobiegach, wyścigach wózków, marszu z kijkami nordick walking i sztafecie wzięło udział ponad 130 uczniów z 10 szkół specjalnych.
Tradycyjnie już dla uczestników imprezy przygotowany został poczęstunek, m.in. w postaci grillowanych kiełbasek. Sportowo-piknikową imprezę integracyjną wsparli produktowo partnerzy śródmiejskiej spółdzielni: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB" z kurpiowskiej miejscowości Łyse oraz spółka „Taurus" Przetwórstwo Przemysłu Mięsnego z Pilzna (Podkarpacie), a dodatki w postaci musztardy i keczupu dostarczyła Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" z Kielc. Organizator Wiosennego Biegu Osób Niepełnosprawnych jest jedną z mazowieckich placówek oświatowych, które przystąpiły do Programu Krajowej Rady Spółdzielczej „Spółdzielnie Uczniowskie szkołą aktywności".