krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Współpraca „Społem" WSS Śródmieście z placówkami kulturalnymi i oświatowymi

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2016 Opublikowano: wtorek, 31, maj 2016

W maju br. „Społem" Warszawka Spółdzielnia Spożywców Śródmieście współpracowała z placówkami kulturalnymi i oświatowymi, włączając się w organizowane przez nie imprezy udzielając wsparcia produktowego lub przekazując artykuły na nagrody.
Nagrody w postaci książek o tematyce spółdzielczej i nie tylko wzbogaciły loterię organizowaną przez Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce podczas Nocy Muzeów w dniu 14 maja br.

Wydawnictwa były także uzupełnieniem nagród dla uczestników Królewskiego Turnieju Tańców Polskich, organizowanego w dniach 14-15 maja br. przez Centrum Kultury Wilanów. W tegorocznej edycji kujawiaka, mazura, oberka i krakowiaka tańczyło 150 par, prezentując tańce licznie zgromadzonej publiczności w Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego w dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.
Śródmiejska spółdzielnia i jej partnerzy handlowi: „Activ" sp. z o.o., „Bakoma", „Coca Cola", Spółka „Frutta", „Garmond Press", „Kart-Pak" s.c. i „Raj-Plus" udzielili wsparcia produktowego Przedszkolu nr 14, organizatorowi VII Festiwalu Piosenki Angielskiej dla dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych śródmiejskich szkół podstawowych. Celem imprezy jest zainteresowanie dzieci i nauczycieli nauką języka obcego, aktywizacja środowiska w zakresie działań językowych, podejmowanie inicjatyw wewnętrznych w zakresie możliwości nauki języka angielskiego. W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 200 dzieci z 33 placówek. Swoje zdolności w zakresie posługiwania się językiem wyspiarzy w piosence, dzieci zaprezentowały na scenie Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej. Wieloletnie doświadczenie Przedszkola nr 14 w organizowaniu tego Festiwalu spotyka się z uznaniem ze strony jego uczestników, władz śródmiejskiej dzielnicy oraz zaproszonych gości.
Współpraca z placówkami oświatowymi, w ramach działań śródmiejskiej spółdzielni na rzecz lokalnego środowiska, to m.in. włączanie się w organizowane przez nie imprezy zarówno bezpośrednio w ich siedzibach, jak i tych organizowanych dla szerszego grona poza ich obiektami.
Po raz czwarty Zespół Szkół Specjalnych im. Kazimierza Kirejczyka z ulicy Długiej w Warszawie zorganizował w dniu 25 maja br. Wiosenny Bieg Osób Niepełnosprawnych. W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym nr 3 „Varsovia", gdzie przed laty trenował Robert Lewandowski, w biegach i marszobiegach, wyścigach wózków, marszu z kijkami nordick walking i sztafecie wzięło udział ponad 130 uczniów z 10 szkół specjalnych.
Tradycyjnie już dla uczestników imprezy przygotowany został poczęstunek, m.in. w postaci grillowanych kiełbasek. Sportowo-piknikową imprezę integracyjną wsparli produktowo partnerzy śródmiejskiej spółdzielni: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB" z kurpiowskiej miejscowości Łyse oraz spółka „Taurus" Przetwórstwo Przemysłu Mięsnego z Pilzna (Podkarpacie), a dodatki w postaci musztardy i keczupu dostarczyła Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" z Kielc. Organizator Wiosennego Biegu Osób Niepełnosprawnych jest jedną z mazowieckich placówek oświatowych, które przystąpiły do Programu Krajowej Rady Spółdzielczej „Spółdzielnie Uczniowskie szkołą aktywności".