krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Kapitalne remonty „Hermesa" i Delikatesów „Społem" PSS w Białymstoku

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2016 Opublikowano: czwartek, 23, czerwiec 2016

W najbliższych miesiącach duże zmiany czekają dwa ważne obiekty sieci handlowej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białymstoku. Po zakończeniu remontu i modernizacji olbrzymią metamorfozę przejdzie „Hermes" przy ulicy Gajowej, gdzie powstanie bar, także z okienkiem dla zmotoryzowanych. Kapitalny remont i modernizację przejdą również popularne Delikatesy przy Rynku Kościuszki 25.

Od marca br. trwają prace remontowe i modernizacyjne przy „Hermesie" na Dziesięcinach. Otwarcie zaplanowano na pierwsza połowę sierpnia br. Obok sklepu z obuwiem i odzieżą, artykułami papierniczymi i gospodarstwa domowego powstanie również nowoczesny bar z 70 miejscami.
Specjalnością baru będzie tradycyjna kuchnia polska, z sukcesem funkcjonująca od lat we wszystkich barach z logo „Społem" PSS w Białymstoku.
Nowością zaś będzie okienko dla zmotoryzowanych – bar w wersji drive z zestawami lunchowymi i obiadowymi do nabycia wprost z auta. W nowym „Hermesie" zatrudnienie znajdzie około 40 osób.
Z kolei Delikatesy zostaną zamknięte w dniu 26 czerwca br. i zaraz ruszą w nich prace remontowe i modernizacyjne, które potrwają około trzech miesięcy.
Zakres prac remontowych i modernizacyjnych jest szeroki. W Delikatesach zostaną rozdzielone wejścia. Nie będzie się już wchodzić z jednego przedsionka, ale drzwi zostaną wstawione w dwóch częściach budynku. Do wnętrza sklepu prowadzić więc będą dwa przestronne wejścia. Przebudowane też zostaną zaplecza – część socjalna i magazynowa znajdujące się w piwnicy budynku, dokonana zostanie wymiana urządzeń chłodniczych oraz odświeżona zostanie elewacja i fasada budynku.
Ponadto w odnowionych Delikatesach zmieni się aranżacja i będzie nowy układ stoisk. Zakłada się, że organizacja sali sprzedażowej będzie lepsza i w wersji samoobsługowej – poza stoiskami z mięsem, wędlinami rybami czy serami, które będą podawane tradycyjnie.
W odnowionych Delikatesach zyskają klienci. Po wakacjach klienci będą mogli robić zakupy nie tylko w odnowionych wnętrzach, które nabiorą świeżego i nowoczesnego wyglądu, ale i w lepiej rozplanowanych. Ponadto klienci za całość zakupów zapłacą w jednym z czterech planowanych punktów kasowych.
Średnio rocznie białostocka „Społem" PSS na inwestycje wydaje 10 mln złotych. Tylko na remont i modernizację Delikatesów pójdzie około 3 mln złotych.