krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Augustowska Spółdzielnia Spożywców Społem z nową Prezes Zarządu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2023 Opublikowano: czwartek, 13, kwiecień 2023

sisII2023augustowBogusław Samel, od ponad 33 lat sprawnie zarządzający augustowską Spółdzielnią Społem prezes, zdecydował się odejść na emeryturę wraz z końcem 2022 r. Na swoje miejsce wysunął kandydaturę swojej prawej ręki – wieloletniej, dotychczasowej głównej księgowej i pełnomocnika zarządu – Krystyny Żdanuk. Rada Nadzorcza ASS Społem zatwierdziła tę kandydaturę i od początku 2023 r. prezesem Augustowskiej Spółdzielni Spożywców jest właśnie Krystyna Żdanuk, która w Społem pracuje od początku swojej kariery zawodowej.

– 33 lata pracy to szmat czasu, niemal połowa całego mojego życia i blisko połowa całej historii funkcjonowania Społem w Augustowie – mówił Bogusław Samel podczas uroczystego obiadu zorganizowanego w związku z jego odejściem na emeryturę w Restauracji Albatros w Augustowie w dn. 17.01.2023 r. – Gdy zaczynałem swoją pracę w 1989 r., augustowska Spółdzielnia w ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni zajmowała 183 miejsce. W ostatnim opublikowanym w 2020 r. Rankingu zajęliśmy 29. lokatę. Ten gigantyczny awans do czołówki najlepiej funkcjonujących Spółdzielni w Polsce to naprawdę ogrom codziennej, wytężonej pracy – nie tylko mojej, ale też wszystkich pracowników. Ten sukces to jest przede wszystkim właśnie wynik pracy zespołowej, bo dla mnie zawsze na pierwszym miejscu byli ludzie. Miałem szczęście do bardzo wielu oddanych i lojalnych pracowników, na których zawsze mogłem liczyć i którzy dziś – po wielu latach współpracy – siedzą ze mną przy wspólnym stole. Dziękuję Państwu za te wspólne lata i głęboko wierzę, że nadal będziecie z tym samym ogromnym zapałem kontynuować swoją rzetelną i sumienną pracę na rzecz Spółdzielni – zaznaczył Bogusław Samel.
W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu znamienitych gości: burmistrz miasta Augustowa Mirosław Karolczuk, zastępca starosty powiatu augustowskiego Dariusz Szkiłądź, Prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem Ryszard Jaśkowski, prezesi najbliższej współpracujących z ASS Społem spółdzielni, w tym m.in. prezes PSS Społem Białystok, Społem PSS w Grajewie sp. z o.o., Społem Bielsk Podlaski, Jaskółka Sp. z o.o., Społem Łapy, członkini zarządu Eurocash S.A. Katarzyna Kopaczewska i członkowie zarządu Partnerskiego Serwisu Detalicznego Sławomir Ignatowicz i Małgorzata Więch oraz wielu innych sojuszników, partnerów biznesowych, współpracowników i pracowników ASS Społem.
Na ręce Bogusława Samela złożonych zostało bardzo wiele podziękowań i gratulacji za jego zaangażowanie i wytężoną pracę, która zaowocowała wieloma sukcesami i wyróżnieniami, a przede wszystkim – bardzo dobrą kondycją finansową, w której augustowska Spółdzielnia obecnie się znajduje.
Nie zabrakło także życzliwych życzeń kierowanych w kierunku nowej prezes Społem Augustów – Krystyny Żdanuk, która zapowiedziała, że dołoży wszelkich starań, aby kontynuować wdrażaną od wielu lat strategię rozwoju firmy.
Przed Społem Augustów bowiem nowe wyzwania – już wkrótce rozpocznie nową gałąź działalności – usługi hotelarskie w apartamentach Albatros usytuowanych tuż obok legendarnej Restauracji Społem, rozpoznawalnej w całej Polsce.
Nowej Prezes Zarządu ASS Społem życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowej roli!