krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Festyn i piknik spółdzielczy z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości zorganizowała „Społem" PSS w Białej Podlaskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: poniedziałek, 20, lipiec 2015

W tym roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej zorganizowała festyn i piknik spółdzielczy.
Od wielu lat miejscem festynów organizowanych przez „Społem" PSS w Białej Podlaskiej jest plac przed Spółdzielczym Domem Handlowym „Sawko" przy ulicy Janowskiej, który znajduje się w centrum miasta.

Festyn oczekiwany jest przez mieszkańców miasta i okolic z uwagi na ciekawy program artystyczny dla dzieci i dorosłych, możliwość zakupu towarów, wyrobów i prac artystów po atrakcyjnych cenach. Na festynie można też nabyć różne gatunki kwiatów wystawionych przez Zakład Produkcyjno-Handlowy „Zieleń" Spółka z o.o. w Białej Podlaskiej.
W tym roku, na festynie zorganizowanym w dniu 25 czerwca, udział wzięły firmy współpracujące ze spółdzielnią, które też prowadziły degustację swoich produktów.
Grillowanie prowadziły firmy „Publimar" i „Milo".
„Społem" PSS W Białej Podlaskiej na festynie szczególnie reklamowała swoją działalność, zapraszając na:
- stoisko spożywcze, na zakupy towarów w cenach promocyjnych,
- stoisko Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego, oferującego szeroki asortyment chleba i pieczywa drobnego, własnej produkcji, w atrakcyjnych cenach,
- stoisko restauracji „Stylowa", na degustację pierogów z truskawkami, z możliwością ich zakupu na stoisku spożywczym,
- stoisko SDH „Sawko", szczególnie z ofertą towarów gospodarstwa domowego oraz po zakupy na wszystkie stoiska SDH.
Ciekawe konkursy i przedstawienie dla dzieci pt. "Książę i Księżniczka" przygotowała „Barwna – Multimedialna Biblioteka" w Białej Podlaskiej.
Na każdym festynie uczestnicy zachęcani są do konkursu na temat wiedzy o „Społem" PSS w Białej Podlaskiej.
Na festynie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z Prywatnej Szkoły Tańca Towarzyskiego „Amigo Dance" oraz ze Szkoły Tańca „Kontra" z Białej Podlaskiej.
Liczną widownię zgromadziły koncerty kapel biorących udział w festynie: Kapeli Ludowej „Podlasiacy" z Bialskiego Centrum Kultury, Kapeli Ludowej „Barwinek" oraz Kapeli Podwórkowej „Klawa Ferajna" z Białej Podlaskiej.
Z kolei w dniu 4 lipca br., na terenie rekreacyjnym Ośrodka Edukacji Ekologicznej – Bialskich Wodociągów w Białej Podlaskiej, położonym wśród zieleni nad rzeką Krzną, bialska „Społem" PSS zorganizowała piknik spółdzielczy dla pracowników i członków spółdzielni. W pikniku uczestniczyli także zaproszeni goście, przedstawiciele firm współpracujących ze spółdzielnią i sponsorzy.
W trakcie pikniku przedstawieni zostali nowozatrudnieni pracownicy w okresie ostatnich 12 miesięcy – 28 osób. Ponadto podziękowano osobom, które w tym czasie odeszły na zasłużony odpoczynek.
Do zabawy i tańca na pikniku zachęcała Kapela Ludowa „Społem" PSS w Białej Podlaskiej oraz zespół muzyczno-wokalny „Grafit". Potrawy piknikowe przygotowała restauracja „Stylowa", prowadzona przez bialską spółdzielnię. Atrakcją wieczoru był pokaz sztucznych ogni.
Pikniki od wielu lat integrują pokolenia spółdzielców starszych i młodszych, łączą poprzez wspólną zabawę i biesiadowanie na świeżym powietrzu. W tym roku w pikniku uczestniczyło 200 osób.
W związku z organizacją festynu i pikniku spółdzielczego, Eugeniusz Mazur – prezes Zarządu „Społem" PSS w Białej Podlaskiej, udzielił krótkiego wywiadu „Słowu Podlasia" z 7 lipca br. Oto jego treść.
Organizując festyn spółdzielczy wychodzicie do mieszkańców ze swoją ofertą. Taki jest tego cel?
– Nie do końca o to chodzi. Chcemy pokazać, że jesteśmy. O spółdzielczości w radiu i telewizji praktycznie się nie mówi. A jak się już mówi, to źle, dyskredytując spółdzielnie, szczególnie mieszkaniowe.
– Staramy się wychodzić z naszą ofertą na zewnątrz. Oprócz tego co roku organizujemy dla członków spółdzielni i naszych pracowników piknik.
Jaka jest kondycja Społem? Radzicie sobie z zagraniczną konkurencją?
– Pracuję już ponad 20 lat i nigdy nie mieliśmy strat na koniec roku. To świadczy o tym, że potrafimy funkcjonować, zachowując płynność finansową. Nie zwalniamy ludzi, mimo gorszych wyników, nie mamy żadnych ulg podatkowych, nie omijają nas kontrole, przestrzegamy kodeks pracy, czyli robimy tak, by nie dać się w głupi sposób załatwić. Jest jednak problem Spółdzielczość jest w ciągłym strachu, że sobie nie poradzi z zagraniczną konkurencją. Obecnie trwa dyskusja nad zmianami w ustawie Prawo spółdzielcze. Niektórzy posłowie na siłę chcą przekształcać spółdzielnie w spółki. Wtedy sens spółdzielczości znika.
A jak wam się współpracuje z władzami miasta?
– Staramy się być w porządku wobec prawa, odprowadzamy podatki. Rocznie do miasta trafia od nas około miliona złotych. Z miastem mamy do czynienia, gdy chcemy pozwolenie na coś, gdy w grę wchodzi podział działek. Nic się w zasadzie nie zmieniło, nadal nie słyszymy „my wam Społem pomożemy".