krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowe placówki, handlowa i gastronomiczna, PSS „Społem" w Białymstoku

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: środa, 22, lipiec 2015

W drugim kwartale 2015 r. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem" w Białymstoku zainaugurowała działalność dwóch nowych placówek – handlowej i gastronomicznej.


W ramach sieci handlowej powstał kolejny supermarket o powierzchni ponad 1.100 m² przy ul. św. Andrzeja Boboli oraz bar bistro „Słowiański", szybkiej obsługi, o powierzchni ponad 500 m², przy ul. Piastowskiej, w lokalu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta", gdzie w latach 80. była restauracja „Słowiańska". Tym samym całkowita powierzchnia sprzedażowa handlu detalicznego wzrosła do ponad 29 tys. m², a gastronomii do ponad 4.300 m². Całkowita powierzchnia użytkowa supermarketów żywnościowych wynosi obecnie ponad 16.500 m².
Dwie najnowsze inwestycje białostockiej PSS „Społem" dały łącznie blisko 50 nowych miejsc pracy.
Nowy supermarket wyposażono w przestronne urządzenia ekspozycyjne dla produktów świeżych: mięsa, wędlin, garmażerki, ryb, nabiału, warzyw i owoców oraz wyrobów ciastkarskich. W części zapleczowej wydzielono stosowną ilość wygodnych, znakomicie wyposażonych przygotowalni, magazynów chłodniczych oraz pomieszczeń pomocniczych i socjalnych. Sala sprzedaży zgodne z nowymi tendencjami zyskała nowoczesne, ciemne ciągi regałów oraz okazałe stoisko piekarnicze, wyposażone w wysokiej wydajności piec do wypieku pieczywa na miejscu. Boksy kasowe wyposażono w wagoskanery ułatwiające obsługę klientów. W ramach dodatkowych, bezpłatnych usług sklep umożliwia zapakowanie próżniowe zakupionych wędlin i produktów przetwórstwa garmażeryjnego. W punkcie znajduje się bankomat, kolektura Lotto oraz terminale płatnicze umożliwiające przyjmowanie płatności za rachunki, doładowania telefoniczne oraz wypłatę gotówki. Dogodne godziny otwarcia – 6.00-22.00 oraz wygodny parking, to kolejne atuty nowej placówki, która po miesiącu funkcjonowania szczyci się ponad 50% frekwencją stałych klientów.
Bar bistro „Słowiański", jak wskazuje nazwa, nawiązuje do kuchni tradycyjnej oraz regionalnej. To już czwarty z kolei bar bistro, funkcjonujący w ramach spółdzielni i zapewne nie ostatni. Dewiza gastronomii z logo PSS „Społem" Białystok powszechnie znana klientom brzmi: „Posiłki domowe, smaczne i tanie". Ta formuła od lat sprawdza się, więc niezmiennie propaguje się żywienie tradycyjne. Niespełna miesiąc po otwarciu nowy lokal zyskał liczne grono lojalnych klientów, czerpiących satysfakcję z przebywania w nowym miejscu, a nade wszystko z atutów serwowanych posiłków. Sztandarowe dania to tradycyjnie przygotowywane kartacze, babka ziemniaczana, barszcz ukraiński oraz serniczki i naleśniki. Dogodne godziny otwarcia – 8.00-20.00 oraz przestronny parking zlokalizowany tuż przy obiekcie, to dodatkowe atuty lokalu. Bar dysponuje 64 miejscami konsumpcyjnymi. Posiłki można kupować także na wynos i spożywać w domowym zaciszu lub w biurze.

  • sisIII2015Bialystyk01
  • sisIII2015Bialystyk02
  • sisIII2015Bialystyk03
  • sisIII2015Bialystyk04
  • sisIII2015Bialystyk05
  • sisIII2015Bialystyk06