krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" PSS w Końskich uhonorowana „Diamentową Marką Konecką"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: piątek, 24, lipiec 2015

W dniu 4 lipca br. na dziedzińcu Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu koło Końskich odbyły się uroczystości Kuźnic Koneckich, podczas których wręczono prestiżowe nagrody powiatu koneckiego. Wśród laureatów nagród znalazła się „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Końskich.

Najpierw miłośnicy historii i techniki brali udział w konferencji naukowej na temat: „Historia metalurgii i odlewnictwa", a następnie na scenie można było obejrzeć teatr „Lustro" z „nowego" liceum, w reżyserii polonistki Ewy Paszyńskiej.
Później rozbrzmiewały fanfary na cześć zdobywców powiatowych nagród. Wręczali je: wiceminister Beata Oczkowicz, wicemarszałek Agata Binkowska, starosta Bogdan Soboń i przewodniczący Rady Powiatu Marian Król.
„Diamentowa Marka Konecka", czyli nagroda za całokształt, trafiła do „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Końskich, a konkretnie do prezesa Zarządu Stanisława Harazińskiego i przewodniczącej Rady Nadzorczej Anny Prządo. „Społem" PSS w Końskich to doskonale znana firma, prowadząca sklepy spożywczo-przemysłowe.
„Marki Koneckie" otrzymali: mistrz karate Mateusz Garbacz, który zakończył właśnie karierę zawodnika, firma Orizzonte-Polska Sp. z o.o. z Końskich, działająca w przemyśle ceramicznym, a także firma PH Hurt-Detal „Deja" z Pijanowa, zajmująca się ubojnią drobiu.
„Gwoździa Sezonu" dostał Wojciech Pasek za książkę „Katalog zabytków Miasta i Gminy Końskie".
„Alchemika Koneckiego", czyli nagrodę Forum Pracodawców, przyznano Odlewni Żeliwa Ferrum-Wodecki z Końskich.
„Kowala Losu" wręczono Małgorzacie Maciejczyk i Barbarze Więcław za propagowanie dawstwa szpiku kostnego.
Tytuł „Przyjaciela Kuźnic" przyznano nieobecnym na imprezie właścicielom firmy „WiR" Łopuszno.
Specjalne podziękowania skierowano do polonistki z „nowego" liceum Ewy Paszyńskiej i właścicieli Masarni „Pod Lasem" z Kapałowa – Anny i Zdzisława Wiklaków.
Muzyczną atrakcją uroczystości Kuźnic Koneckich był koncert zespołu „El of B".